Ботев (Пловдив) започна ударно контролите от лятната си подготовка. В Трявна „канарчетата“ разбиха третодивизионния Евроколеж с 4:1. Треньорът на „жълто-черните“ Николай Костов заложи на два различни състава през двете части на мача.

„Канарчетата“ откриха резултата в 29-ата минута, когато Кристиан Димитров се разписа с глава при разбъркване в наказателното поле на Евроколеж след центриране от ъглов удар.

Новото попълнение Иван Стоянов удвои в 76-ата минута с красиво попадение. Той бе изведен зад защитата и след като овладя топката я прати неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Евроколеж.

Четири минути по-късно Евроколеж върна един гол при единствената си атака през второто полувреме. Точен за третодивизиония тим беше юношата на Ботев Пламен Упинов.

В 83-ата минута Ботев върна аванса си от два гола. Иван Стоянов се разписа с техничен удар след асистенция на Серкан Юсеин. Пет минути след това Лъчезар Балтанов увенча с попадение хубава атака, преминала през Иван Стоянов и Крум Стоянов.

Следващата контрола на Ботев (Пловдив) е на 29 юни (сряда), когато „жълто-черните“ ще се изправят срещу Оборище (Панагюрище). Двубоят отново ще се играе в Трявна.

Ботев (Пловдив) първо полувреме: Мартин Димитров, Рангел Игнатов, Кристиан Димитров, Георги Купенов, Милен Кикарин, Радослав Апостолов, Меледже Омнибек, Асен Чандъров, Даниел Кутев, Исмет Рамадан, Милко Георгиев (35-Наско Милев)

Ботев (Пловдив) второ полувреме: Георги Георгиев, Цветомир Панов, Рафаел, Радослав Терзиев, Крум Стоянов, Серкан Юсеин, Лъчезар Балтанов, Бризола, Жоао Пауло, Иван Стоянов, Наско Милев

Евроколеж: Георги Петров, Атанас Савов, Васил Василев, Йордан Хърков, Ради Трендафилов, Мирослав Караилиев, Николай Николов, Христо Янчев, Йълмъз Сюлейман, Станимир Ковачев, Сезгин Четин

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2016