Елитният Ботев (Пловдив) направи 1:1 в контролна среща със Септември (София), която се игра в Бургас.

Столичният тим откри резултата в 8-ата минута, когато Янко Ангелов реализира отсъдената дузпа за фаул на Кристиян Димитров. Десет минути по-късно удар на Филипе Бризола беше блокиран от защитник на Септември.

„Канарчетата“ изравниха две минути преди почивката с попадение на Иван Стоянов. Малко преди това племенникът на Йордан Лечков и Костадин Стоянов пропуснаха възможности за гол.

Жоао Пауло пропусна чисто положение за Ботев в началото на второто полувреме, а Александър Манолов с глава би над вратата на „жълто-черните“. В края на мача „канарчетата“ искаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но такава не беше отсъдена.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: "А" група - трансфери и подготовка