Ботев (Пловдив) се класира за финала на турнира за Купата на България. "Канарчетата" завършиха при 1:1 с Верея (Стара Загора) и след 1:0 като гост в първата среща, ще участват в битката за трофея.

Ботев откри резултата в 34-ата минута с попадение с глава на Антонио Вутов, който получи центриране от Неделев. Само няколко минути преди това гол на гостите бе отменен заради нарушение на Бандаловски. Верея все пак записа попадение в мача и след час игра Васил Калоянов оформи крайното 1:1 след грешка на вратаря на домакините.

След последния съдийски сигнал Иван Бандаловски поиска обяснение от рефера Ангел Ангелов и бе изгонен с два бързи жълти картона.

Съперник на Ботев във финала най-вероятно ще е шампионът Лудогорец, който победи Литекс с 4:0 в първата среща от полуфиналите.

Двубоят по минути:

1' Начало на мача.
31'  ОТМЕНЕН ГОЛ в полза на Верея за фаул на Иван Бандаловски срещу вратаря на Ботев.
34'  ГООООЛ за Ботев. Антонио Вутов бележи с глава след меко центриране на Тодор Неделев.
45' Край на първата част.
-----------------------------------------
46' Начало на втората част.
61'  ГООООЛ за Верея. Васил Калоянов бележи след грешка на вратаря на Ботев, който увисна след центриране.
90' Край на мача.

Резултат с изображение за ботев пловдивБОТЕВ: 22. Г. Георгиев, 2. Панов, 18. Р. Терзиев, 4. Генев, 24. Марин, 14. Меледже, 17. Балтанов, 7. Бризола ( 26. Р. Апостолов), 8. Неделев, 39. Вутов  (10. Юсеин ), 20. Косоко  ( 9. Виана)
Резерви: 99. Чворович, 5. Кр. Димитров, 77. Милко Георгиев, 19. Тютюков

Резултат с изображение за верея фкВЕРЕЯ: 1. Пл. Колев, 21. Здравко Илиев ( 11. Ил. Йорданов), 86. Бандаловски, 3. Вл. Зафиров, 2. Инкоом , 25. Г. Ангелов , 10. Елиаш ( 4. Бен Джемиа), 77. Педро Еуженио, 14. Г. Андонов, 7. Цветанов ( 26. Керкар), 32. Калоянов
Резерви: 99. Стоян Димитров, 5. Мунин, 6. Хасани, 33. Енчев

Стадион: Спортна база "Коматево"
Главен съдия: Ангел Ангелов