Верея загуби драматично в последните секунди от гостуващия Ботев с 0:1 на "Трейс Арена" в първия мач от полуфиналния им сблъсък на турнира за Купата на България. Победният гол за "канарчетата" падна в добавеното време, след като Тодор Неделев (90+5-дузпа) реализира от 11-метров наказателен удар.

„Канарчетата” бяха по-активният тим през първата част в Стара Загора, но не успяха да преодолеят отбраната на домакините. Най-доброто положение се откри пред Фернандо Виана в 22-ата минута, когато той бе изведе от Балтанов и шутира неточно покрай вратата.

След почивката отново нямаше кой знае колко интересни ситуации пред двете врати. Обстановката се нажежи в 66-ата минута когато Фернандо Виана от Ботев бе предупреден за симулация, въпреки че повторението показа, че Керкар го е фаулирал. Феновете на гостите побесняха и няколко минути по-късно пробиха едно от загражденията. Десетки ултраси на Ботев бяха готови да нахлуят на терена. Съдията Волен Чинков спря срещата, а футболисти на гостите опитаха да успокоят привържениците си. Други фенове на пловдивчани опитаха също да спрат групата, която иска да нахлуе на терена. Последваха сблъсъци и разправии между различните групи ултраси на Ботев. В крайна сметка след минути феновете, които събориха оградата, сами я вдигнаха отново и срещата продължи.

До края на мача гостите продължиха да атакуват повече и в последните секунди от добавеното време получиха дузпа, реализирана от Тодор Неделев в 95-ата минута. Нарушението за 11-метровия наказателен удар бе Зафиров срещу Косоко.

Реваншът в Коматево е след седмица на 26 април (сряда) от 18:00 часа.

ВЕРЕЯ - БОТЕВ (ПД) 0:1
0:1 Тодор Неделев (90+5-дузпа)

Резултат с изображение за ВЕРЕЯ ЛОГОВЕРЕЯ: 1.Колев, 2.Инкоом, 86.Бандаловски, 3.Зафиров, 4.Бен Джемиа, 25.Ангелов, 6.Хасани , 7.Цветанов, 14.Андонов (88 32.Калоянов), 26.Керкар (77 20.Бенгюзов), 77.Еуженио (90+1 33.Енчев)
Резерви: 99.Димитров, 32.Калоянов, 20.Бенгюзов, 21.Запрянов, 11.Йорданов, 33.Енчев, 15.Слаев
Треньор: Александър Томаш

Резултат с изображение за ботев  лого
БОТЕВ: 22. Г. Георгиев, 2.Панов, 18.Терзиев, 4.Генев, 24.Марин , 14.Меледже, 17.Балтанов, 10.Серкан Юсеин (46 20.Косоко), 7.Бризола, 8.Неделев  , 9.Фернандо Виана (77 39.Вутов)
Резерви: 99.Чворович, 5.Кр. Димитров, 19.Тютюков, 20.Косоко, 26.Апостолов, 39.Вутов, 77. М. Георгиев
Треньор: Николай Киров

Стара Загора, стадион: "Трейс Арена"
Съдия: Волен Чинков (София)

Двубоят по минути:
1 - Начало на мача.
5 - спокойни първи минути  атмосфера по трибуните от феновете на "канарчетата"
11 - Георги Андонов от домакините шутира опасно от далечна дистанция, но вратарят Георги Георгиев спаси
22 - Фернандо Виана е изведен от Балтанов и шутира неточно за първа по-сериозна опасност пред вратата на Верея
31 - Балтанов шутира слабо от далечна дистанция и неточно покрай вратата на домакините
36 - Панов пада пред наказателното поле на домакините, но не е отсъдено нарушение
45 - Край на първото полувреме!

46 - Начало на второто полувреме!
50 - гостите започват по-активно след почивката
55 - Лазар Марин от гостите е първият предупреден играч в мача
62 - Педро Еуженио шутира от фаул над вратата на домакините
66 - Фернандо Виана от Ботев е предупреден за симулация, въпреки че повторението показва, че Керкар го е фаулирал
67 - феновете на Ботев са бесни от решението на съдията
70 - привържениците на гостите пробиха едно от загражденията и срещата е временно прекъсната
72 - благоразумието сред феновете надделява и мачът продължава
81 - Хасани също получи жълт картон
90+1 - Бризола шутира неточно от фаул
90+4 - ДУЗПА За Ботев! Зафиров повали Косоко в наказателното поле на домакините
90+5 -   ГОООЛ за Ботев! Тодор Неделев реализира хладнокръвно отсъдената дузпа
90+6 - Край на мача! Ботев спечели с 1:0 и направи важна крачка към финала за Купата на България