Ботев победи Берое с 2:0 в последна среща от 23-ия кръг на Първа лига. Фернандо Виана се разписа в 17-ата и 90-ата минута, а "канарчетата" удариха греда в 73-ата минута.

Напречния стълб попречи и на Берое да вкара гол в 25-ата минута, когато топката първо удари в гредата, а след това бе довкарана от Почански, но попадението - отменено заради засада.

Най-лошото за Берое се случи между 56-ата и 59-ата минута, когато Веселин Пенев и Карлос Охене напуснаха играта.

Ботев продължава битката си за топ 6 и е само на 4 точки зад Дунав, докато старозагорци твърдо са в долната половина.

БОТЕВ - БЕРОЕ 2:0
1:0 Фернандо Виана (17), 2:0 Фернандо Виана (90)

Двубоят по минути:
1' Начало на мача.
2'  Жълт картон за Цветомир Панов.
4'  Удар на Неделев бе отбит от защитник на Берое, а последвалият удар на Балтанов премина на сантиметри покрай вратата.
17'  ГОООЛ за Ботев! Виана открива резултата след контраатака по левия фланг и удар в далечния ъгъл на Перниш.
25'  Греда и отменен гол за Берое! Мартин Райнов стреля от дистанция, но топката срещна напречната греда. Почанския я довкара в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. (ВИЖ ТУК !!!)
25'  Жълт картон за Бризола.
34'  Жълт картон за Пламен Тенев.
37'  Мапуку стреля след центриране на Пенев, Чворович спаси.
43'  Жълт картон за Веселин Пенев.
43'  Жълт картон за Антонио Вутов.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
52'  Смяна за Ботев. Излиза Виктор Генев, в игра Кристиан Димитров.
56'  Червен картон! Веселин Пенев с втори жълт картон за задържане на Тодор Неделев при контраатака. (ВИЖ ТУК !!!)
59'  Червен картон! Карлос Охене с два бързи жълти картона за протест срещу съдийско решение и за посягане към рефера. (ВИЖ ТУК !!!)
61'  Жълт картон за Ерик Почански.
62'  Смяна за Берое. Излиза Антон Карачанаков, в игра Атанас Зехиров.
63'  Смяна за Берое. Излиза Почански, в игра Цонев.
72'  Смяна за Ботев. Крум Стоянов на мястото на Бризола.
73'  Греда за Ботев! Балтанов стреля отблизо, но топката срещна левия стълб на вратата на Берое.
75'  Жълт картон за Виана.
80'  Последна смяна за Берое. Виле Салмикиви влиза, излиза Жуниор Мапуку.
82'  Жълт картон за Серкан Юсеин.
88'  Последна смяна за Ботев. Излиза Антонио Вутов, в игра Борис Тютюков.
90'  ГОООЛ за Ботев! Виана бележи за 2:0.
90' Край на мача.

Резултат с изображение за фк ботев лого Ботев : 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов , 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев (5. Кристиан Димитров), 24. Лазар Марин, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола (25. Крум Стоянов), 8. Тодор Неделев, 39. Антонио Вутов (19. Борис Тютюков), 9. Фернандо Виана
Резерви: 22. Георги Георгиев, 77. Милко Георгиев, 23. Петър Павлов, 26. Радослав Апостолов

Резултат с изображение за берое лого Берое : 12. Душан Перниш, 3. Карлос Охене, 4. Кохей Като, 5. Асен Георгиев, 7. Мартин Райнов, 10. Жуниор Мапуку (11. Виле Салмикиви), 17. Антон Карачанаков (18. Атанас Зехиров), 19. Пламен Тенев, 21. Венцислав Василев, 28. Веселин Пенев , 91. Ерик Почански (23. Борислав Цонев)
Резерви: 1. Михаил Михайлов, 14. Георги Божилов, 20. Руси Чернаков, 27. Денислав Станчев

Стадион: База "Ботев 1912", Коматево
Главен съдия: Ивайло Стоянов