Локомотив (Пловдив) и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в мач от 25-ия кръг на Първа лига. "Смърфовете" поведоха чрез Дани Кики в 13-ата минута, а в 80-ата Кирил Десподов изравни и донесе точката на "червените". "Черно-белите" пък пропуснаха да запишат втора поредна победа срещу ЦСКА, след като в края на ноември спечелиха с 1:0 на "Армията". Тогава отново Дани Кики бе точен.

За мача днес домакините бяха без наказания си капитан и голмайстор Мартин Камбуров. Треньорът Едуард Ераносян също гледа от трибуните, изтърпявайки санкцията си от три мача. В ложата на "Лаута" се завърна и клубната легенда Христо Бонев.

ЦСКА пък беше без наказания Станислав Манолев и Фернандо Каранга, който продължава да лекува контузия. Мястото на национала на десния бек днес зае таланта Стойчо Атанасов, който изигра силен мач. Над всички обаче беше Кирил Десподов, който освен отбелязаното попадение, имаше още няколко шанса и можеше да се превърне в герой за "червените".

"Смърфовете" започнаха по-активно и в 13-ата минута поведоха чрез Дани Кики. Веселин Марчев нахлу отдясно, финтирайки Антон Недялков и Петрус Бумал, след което подаде към Кики, който реши да стреля по земя с левия крак от дъгата на наказателното поле, реализирайки в долния десен ъгъл на Георги Китанов - 1:0.

До почивката "червените" доминираха, като разчитаха предимно на центрирания в наказателното поле на Локомотив и на далечни удари. С пропуски се отчетоха Рубен Пинто, Десподов и Стойчо Атанасов.

Второто полувреме започна с опасност пред вратата на "смърфовете". Десподов отправи силен изстрел, но над целта. В 49-ата минута Дани Кики пропусна да удвои, като с това се изчерпаха положенията за домакините в този мач.

Избраниците на Стамен Белчев продължиха да контролират играта, а треньорът потърси промяна с включването на офанзивните футболисти Кевин Меркадо и Арсенио Нунеш. В игра влезе и халфът Кристиян Малинов за сметка на защитника Стойчо Атанасов, което показа, че "червените" целят още повече да засилят нападателната мощ. Усилията на гостите бяха възнаградени в 80-ата минута, когато Десподов изравни. Топката беше изритана от централната линия от Рубен Пинто, а в наказателното поле на "смърфовете" младият нападател на ЦСКА я овладя между Павел Виданов и Кирил Котев, преодоля и Ел Харуби, след което за Десподов не бе проблем да вкара в опразнената врата - 1:1.

Равенството запазва разликата от 7 точки между двата отбора в полза на "армейците". ЦСКА е трети с 46, а Локомотив четвърти с 39.

Tелевизионната програма на Първа лига (РЕГЛАМЕНТ)

Всичко за Първа лига

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) - ЦСКА 1:1
1:0 Дани Кики (13), 1:1 Кирил Десподов (80)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
3 - Кубемба центрира отдясно към Десподов, който засече топката с глава, Ел Харуби я лови без проблем.
13  ГОООЛ! 1:0 за Локомотив след гол на Дани Кики! Веселин Марчев нахлу отдясно, финтирайки Антон Недялков и Петрус Бумал, след което подаде към Кики, който реши да стреля по земя с левия крак от дъгата на наказателното поле, реализирайки в долния десен ъгъл на Георги Китанов.
17  Далечен удар на Рубен Пинто, Ел Харуби за малко да сбърка фатално. Вратарят на домакините се подхлъзна, точно когато улавяше топката. Тя заплашително премина през ръцете му, но все пак стражът се поправи.
40 - Десподов центрира към Кулма, който се озова на отлична позиция, но се оказа, че е извършил нарушение в нападение.
42  Руи Педро пропуска да изравни. Десподов проби отдясно и подаде към Руи Педро, който от добра позиция насочи топката към близкия ъгъл, но на сантиметри от целта в аут.
44  Нов шанс за ЦСКА. Защитникът Стойчо Атанасов шутира от границата на накзателното поле, топката прелетя над напречната греда.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Десподов стреля над вратата на домакините.
49  Дани Кики получи подаване на чиста позиция очи в очи с Китанов и в мига, в който се канеше да стреля, Стойчо Атанасов изби топката с чист шпагат от краката му.
52 - Густаво Кулма центрира към Десподов, който опита да стреля от десетина метра. Иван Горанов се хвърли самоотвержено в краката на нападателя и получилият се двоен рикошет улесни Ел Харуби при спасяването.
65 - Вратарят на Локомотив лови удар на Десподов.
74 - Бодуров oтне топката и напредна към вратата на домакините, след което подаде към Нунеш. Португалецът стреля от около 20 метра, но над напречната греда.
80 ГОООЛ! ЦСКА изравнява - 1:1! Автор на гола е Кирил Десподов. Топката беше изритана от централната линия от Рубен Пинто, а в наказателното поле на "смърфовете" младият нападател на "червените" я овладя между Виданов и Котев, преодоля и Ел Харуби, след което не бе проблем да вкара в опразнената врата.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача - 1:1.

Резултат с изображение за фк локомотив пловдив
ЛОКО: 16.Ясин Ел Харуби, 71.Пламен Крумов , 5.Павел Виданов, 15.Димитър Везалов, 6.Кирил Котев, 14.Иван Горанов (87  90.Шоко), 17.Ванчо Траянов, 19.Димитър Велковски , 77.Дино Мартинович, 10.Веселин Марчев (75  27.Димо Бакалов), 9.Дани Кики  (66  39.Парвиз Умарбаев)
Резерви: 38.Илко Пиргов, 3.Александър Тунчев, 90.Шоко, 4.Стефан Йевтоски, 27.Димо Бакалов, 39.Парвиз Умарбаев, 23.Мигел Анхел Луке
Треньор: Едуард Ераносян

ЦСКА-София<br />(София)
ЦСКА: 12.Георги Китанов, 2.Стойчо Атанасов (81  15.Кристиян Малинов ), 3.Антон Недялков, 5.Рафаел Перес, 14.Николай Бодуров, 6.Рубен Пинто, 20.Петрус Бумал , 19.Кирил Десподов , 21.Руи Педро (69  10.Арсенио Нунеш), 8.Кевин Кубемба (58  7.Кевин Меркадо), 26.Густаво Кулма
Резерви: 30.Александър Конов, 4.Божидар Чорбаджийски, 15.Кристиян Малинов, 10.Арсенио Нунеш, 18.Александър Георгиев, 17.Давид Симао, 7.Кевин Меркадо
Треньор: Стамен Белчев

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация