ЦСКА победи Монтана с 2:1 в двубой от 24-ия кръг на Първа лига.

"Червените" решиха двубоя за 11 минути между 28-ата и 39-ата минута, като в основата на двата гола бе Кирил Десподов. Нападателят първо асистира на Меркадо, а след това сам вкара за 2:0.

"Армейците" пропиляха още няколко добри положения до края, а в 72-ата минута Кубемба удари гредата. Монтана върна надеждите на гостите с попадение 88-ата минута, но в оставащото до края време не се стигна до ново попадение.

ЦСКА намали на три точки изоставането си от Левски, докато Монтана твърдо е на дъното с 12 точки от 24 мача.

ЦСКА - МОНТАНА 2:1
1:0 Кевин Меркадо (28'), 2:0 Кирил Десподов (39'), 2:1 Петър Атанасов (88')

Двубоят по минути:
1' Начало на мача.
5'  Пинто стреля опасно след пас на Меркадо, но ударът му от 10 метра не намери вратата.
11'  Удар с глава към вратата на ЦСКА, Десподов чисти пред голлинията.
25'  Жълт картон за Атанас Илиев.
28'  ГОООЛ за ЦСКА! Десподов изведе Меркадо и новото попълнение на "червените" вкара първия си гол за тима.
39'  ГОООЛ за ЦСКА! Десподов бележи първия си гол за "армейците", след като бе изведен от Кулма и непосредствено пред голлинията бутна топката в мрежата.
44'  Шанс за Монтана! Бамба отправи удар, но Китанов спаси.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
52'  Жълт картон за Блажо Игуманович.
57'  Десподов получи топката в наказателното поле, залъга съперник, но стреля слабо в тялото на вратаря.
64'  Смяна за Монтана. Констадин Дяков напуска терена, в игра Петър Атанасов.
66'  Смяна за ЦСКА. Излиза Кирил Десподов, в игра Руи Педро.
72'  Смяна за Монтана. Атанас Илиев излиза, в игра Небойша Иванчевич.
72'  ГРЕДА ЗА ЦСКА!!! Кумемба удари левия стълб на вратата на Монтана, след като излезе сам срещу стража на гостите.
76'  Жълт картон за Станислав Манолев.
78'  Смяна за ЦСКА. Излиза Кевин Меркадо, на терена Арсенио Нунеш
83'  Последна смяна за Монтана. Даниел Гаджев излиза, в игра Антони Иванов.
88'  ГООООЛ за Монтана!!! Петър Атанасов нахлу по десния фланг и пусна топката покрай Китанов за 2:1.
88'  Последна смяна за ЦСКА. Шимао напусна, Колев в игра.
90+1'  Кулма не успя да уцели вратата с удар от границата на вратарското поле.
90+3'  Претенции на ЦСКА за падане на Станислав Манолев в наказателното поле
90+4' Край на мача.

Резултат с изображение за цска логоЦСКА: 12. Георги Китанов, 5. Рафаел Перес, 3. Антон Недялков, 6. Рафаел Пинто, 7. Кевин Меркадо  ( 10. Арсенио Нунеш), 8. Кевин Кубемба, 11. Станислав Манолев , 17. Давид Шимао (22. Никола Колев), 14. Николай Бодуров, 19. Кирил Десподов  ( 21. Руи Педро), 26. Густаво Кулма
Резерви: 30. Александър Конов, 4. Божидар Чорбаджийски, 29. Милчо Ангелов, 18. Александър Георгиев

Резултат с изображение за монтана фк логоМОНТАНА: 1. Евгени Александров, 24. Сантяго Хернан, 3. Иван Михов, 29. Диарасоуба Бамба, 17. Блажо Игуманович , 21. Даниел Гаджев (4. Антони Иванов), 25. Костадин Дяков ( 10. Петър Атанасов ), 5. Бирахим Сар, 22. Сергей Георгиев, 11. Андреас Васев, 9. Атанас Илиев ( 77. Небойша Иванчевич)
Резерви: 33. Неманя Счекич, 26. Дорде Ивеля, 19. Юлиян Чапаев, 2. Марко Яколич

Стадион: "Българска армия"
Главен съдия: Станислав Ставров