Берое записа втора загуба в зимните си контроли, след като в третата си среща на подготвителния лагер в Кипър отстъпи на елитния руски Уфа с 0:2.

В 31-ата минута след неразбирателство сред играчите на старозагорци Кохей Като сгреши, топката попадна в Иван Пауревич, който със силен удар от дъгата на наказателното поле се разписа за 1:0. Четири минути по-късно изравнителен гол на Карлос Охене беше отменен заради засада.

В 54-ата минута Каталин Карп изведе в добра позиция Дмитрий Съсуев, който бе спънат в наказателното поле от Том и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Силвестър Игбун, който вкара за 2:0.

В следващата си контрола на 1 февруари от 15 часа Берое ще изиграе последната си контролна среща в Кипър срещу първодивизионния украински тим Зирка (Кропивницкий).

Съставът на Берое: Душан Перниш, Венцислав Василев, Иво Иванов, Георги Динков (46–Пламен Тенев), Веселин Пенев (46–Атанас Зехиров), Кохей Като (46-Том), Мартин Райнов (80–Руси Чернаков), Матеас Делич (46–Ерик Почански), Карлос Охене (46–Борислав Цонев), Антон Карачанаков (61–Радослав Кирилов), Жуниор Мапуку (75–Денислав Станчев)

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка