Берое и Пирин завършиха 1:1 в мач от Първа лига. Голът за домакините бе дело на Жуниор Мапуко, а за селекцията на Милен Радуканов се разписа Димитър Благов.

През първото полувреме Пирин вкара гол при единственото си опасно положение пред вратата на Берое. В 25-ата минута Димитър Благов пусна топката покрай Перниш, получи се рикошет и топката се търкули към голлинията. Бранител на Берое се хвърли и изчисти, но след като кълбото бе преминало голлинията с целия си обем.

Преди това Берое пропиля няколко изгодни положения, а съдията Николай Йорданов прецени да не изгони Благой Маенджиев, който събори Мапуку, излязъл очи в очи срещу него.

Берое все пак успя да стигне до изравняване преди почивката. Мапуку се възползва от грешка на Стилиян Николов, открадна топката и сам срещу Макенджиев не сгреши за 1:1.

През второто полувреме двата тима не създадоха почти нищо интересно пред вратите. Берое имаше териториално предимство, което обаче не бе оползотворено и срещата приключи при резултат 1:1.

В класирането на група "Б" на втората осмица на Първа лига двата тима почти са почти сигурни на първите две места, което ще ги прати в плейофите за участие в Лига Европа. Берое е с 36 точки, докато Пирин има 38.

Пълно разяснение на новата схема на Първа лига

Tелевизионната програма на Първа лига

Всичко за Първа лига

Берое - Пирин 1:1
0:1 Димитър Благов (25), 1:1 Жуниор Мапуку (41)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
14- Мапуку подмина защитник вляво в наказателното поле и би от малък ъгъл, Макенджиев е на място и изби
16- Макенджиев е пощаден от съдията и получава само жълт картон. Вратарят на Пирин излезе да избие една топка с глава, но се размина и с ръка задържа Мапуку, който излизаше срещу празна врата
25- ГОЛ ЗА ПИРИН! При първото си положение Пирин отбеляза! Димитър Благов пусна топката покрай Перниш, получи се рикошет и топката се търкули към голлинията.Бранител на Берое се хвърли и изчисти, но след като кълбото бе преминало голлинията с целия си обем!
31- Цонев центрира отдясно, Карачанаков засече с воле от въздуха, но Макенджиев лови
41- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Мапуку се възползва от грешка на Стилиян Николов, открадна топката и сам срещу Макенджиев не сгреши 1:1!
45- Край на първото полувреме
______________________________________
46- Начало на второто полувреме
53- Играч на Пирин надбяга бранител на Берое и стреля, но рикошет помогна на Душан Перниш да лови
77- Мапуку получи добра топка, изчака да си я намести за воле и резервата Тасев се хвърли, за да спре удара
81- Мапуку завъртя от пряк свободен удар над стената и топката минава покрай гредата
90- Край на мача!

Берое<br />(Стара Загора)Берое: 12.Душан Перниш, 28.Веселин Пенев, 19.Пламен Тенев, 5.Асен Георгиев, 24.Венцислав Василев, 7.Мартин Райнов, 3.Карлос Охене, 23.Борислав Цонев (45-11.Виле Салмикиви), 17.Антон Карачанаков (61-9.Радослав Кирилов), 91.Ерик Почански (72-24.Матеас Делич), 10.Жуниор Мапуку
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 15.Георги Динков, 4.Кохей Като, 24.Матеас Делич, 27.Денислав Станчев, 9.Радослав Кирилов, 11.Виле Салмикиви
Треньор: Ферарио Спасов

Резултат с изображение за фк пиринПирин: 22.Благой Макенджиев, 4.Кристиян Кощрна, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 30.Тодор Траянов, 18.Юлиян Попев, 6.Кирил Грозданов (79-8.Иван Цветков), 15.Димитър Благов (76-7.Тони Тасев), 9.Рос Дженкинс, 19.Станислав Костов  (90-27.Костадин Ничев)
Резерви: 76.Красимир Костов, 29.Алешандре Ханс, 27.Костадин Ничев, 7.Тони Тасев, 23.Васил Божинов, 11.Даниел Младенов, 8.Иван Цветков
Треньор: Милен Радуканов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация