Берое категорично надигра Пирин, но спечели само с 1:0 домакинството си в петия кръг на Първа лига. Играта през първото полувреме бе равностойна, като гостите разчитаха предимно на контраатаки. Берое обаче попари „орлетата“ с ранен гол във втората част, дело на Кохей Като, след което тотално доминираше в мача и само липсата на шанс и добрата игра на противниковата защита ги лиши от по-изразителна победа.  За японският голмайстор пък това бе първо попадение в родното първенство.

Двата отбора започнаха на високо темпо, а притежанието на топката се сменяше. Берое разчиташе на постепенно настъпване към вратата на гостите, докато „орлетата“ заложиха на скоростните атаки.

След първите 10 минути Пирин започна по-уверено да се справя с домакинските атаки и да не допуска заплахи в наказателното си поле.

След 30-ата минута Берое отново засили оборотите и засили напрежението пред вратата на Пирин, но отбраната се справяше с опасностите. „Орлетата“ от своя страна продължиха да разчитат на контраатаки.

Те бяха близо до гол в 32-ата минута, когато Димитър Благов отправи опасен фронтален изстрел от 20 метра. Вратарят на Берое Макенджиев обаче изби удара под долната му греда в корнер.

Второто полувреме Берое започна с мощна комбинативна атака, довела до откриване на резултата в тяхна полза. В 47-ата минута японецът Кохей Като отбеляза дебютния си гол в българския шампионат, след добра асистенция на Алекс Колев, който получи след пробив по десния фланг и изведе съотборника си на чиста позиция – 1:0.

Попадението изпълни с увереност домакините, които продължиха офанзивата, а в 60-ата минута бяха близо до второ попадение, когато Александър Колев пребори Краси Костов и Сандев, но при опит за добавка бе париран от защитник на „орлетата“.

Том също се отличи с пропуск в 70-ата минута, когато от удобна позиция стреля далече от вратата

Берое продължи да води играта със скоростни атаки по фланговете, като противникът така и не създаде изгодна позиция пред вратата на Благой Макенджиев. Единствено пробив на Тони Тасев в края притесни защитата на „заралии“, която обаче неутрализира опасността.

С победата Берое събра 12 точки и се изкачи на първо място в класирането.

Пирин е десети с 4.

БЕРОЕ - ПИРИН 1:0

1: 0 Кохей Като (47)

Резултат с изображение за fk montanaБерое: 22. Благой Макенджиев, 4. Кохей Като, 6. Иво Иванов, 7. Александър Колев, 11. Неманя Милисавлевич, 14. Георги Божилов (56smqna.jpg 70. Том), 17. Педро Мендес Маркес (79smqna.jpg 91. Ерик Почански), 19. Александър Василев, 21. Венцислав Василев (70smqna.jpg 18. Атанас Зехиров), 28. Веселин Пенев, 71. Илия Миланов
Резерви: 1. Михаил Михайлов, 15. Георги Динков, 24. Христофор Хубчев, 70. Том, 10. Станислав Дрянов, 91. Ерик Почански, 18. Атанас Зехиров
Треньор: Александър Димитров

Резултат с изображение за фк славияПирин: 6. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев, 29. Александре Ханс,  3. Румен Сандев, 4. Кристиян Кощрна (46smqna.jpg 6. Орлин Старокин), 30. Тодор Траянов jalt.jpg, 24. Антон Костадинов jalt.jpg, 14.  Стилиян Николов, 7. Тони Тасев, 15. Димитър Благов, 19. Станислав Костов (70smqna.jpg 9. Даниел Младенов
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 18. Юлиян Попев, 6. Орлин Старокин, 27. Костадин Ничев, 9. Даниел Младенов, 16. Венцислав Бенгюзов, 9. Владислав Златинов
Треньор: Стефан Генов

Съдия: Георги Димитров
Стадион: "Берое"

Всичко за Първа лига - ТУК

ТВ програма на Първа професионална лига

Най-интересното по минути:

5- Първа възможност за Берое, но при опасно центриране в наказателното поле на Пирин, домакините не намериха път към вратата при два изстрела.

11 - След лошо центриране на Милисавлевич от фаул се стигна до контраатака за Пирин. Тони Тасев прехвърли топката над Илия Миланов и успя да тръгне към вратата, но бе застигнат от Александър Василев пред наказателното поле.

32 - Димитър Благов отправи опасен фронтален изстрел от 20 метра. Макенджиев изби удара под долната му греда в корнер.

35 - Педро Маркеш изведе Александър Василев на добра позиция, но бранител на Пирин изби.

45 - 1 минута добавено време.

47 - ГОООЛ! Кохей Като открива за Берое с първия си гол в българското първенство след асистенция на Александър Колев.

60 - Берое пропусна да удвои, след пробив отдясно на Милисавлевич, който центрира високо за Александър Колев Колев, който се сблъска с вратаря Краси Костов и Сандев. Той опита да направи добавка с глава по отскочилата топка, но се сблъска със защитник и също пострада.

71 - Том набра скорост отляво, премина през трима съперници, но ударът му от границата на наказателното поле мина далече от вратата.

90 - 3 минути добавено време.