Берое и Локомотив (Горна Оряховица) направиха 1:1 в среща от 19-ия кръг на Първа лига. Двата тима изиграха слаб мач в Стара Загора, като освен двата гола, които паднаха в рамките на 11 минути през втората част, двубоят няма да се запомни с кой знае какви други футболни достойнства.

През първото полувреме двата тима предложиха скучна продукция и почти не създадоха голови ситуации.

В 11-ата минута Бен Отман от гостите шутира, но топката попадна в ръцете на Благой Макенджиев. Последва положение за Берое, но удар на Карлос Охене не затрудни Николай Банков.

До почивката Радослав Кирилов и Жуниор Мпапуку също пробваха късмета си с удари от дистанция, които обаче бяха твърде неточни.

През второто полувреме ситуацията на терена се промени. Играчите на двата тима започнаха да действа по смело в предни позиции и головите положение зачестиха.

Така се стигна до 64-ата минута, когато резервата Давид Манга изведе домакините напред в резултата. Той шутира от дистанция с левия крак, пращайки топката в далечния ъгъл на вратата на Банков.

Единадесет минути по-късно Локомотив изравни. Появилият в средата на второто полувреме Владислав Узунов стреля от около 25 метра и прониза Макенджиев.

До края старозагорци опитаха да наложат натиск, но така и не стигнаха до победно попадение.

Със спечелената точка Берое събра в актива си 23. Новаците в шампионата пък имат 18 пункта на сметката си и към момента заемат 12-о място в таблицата.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ (ГО) 1:1
1:0 Манга (64); 1:1 Узунов (75)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
11 - Бен Отман стреля, но Макенджиев спасява.
24 - Добър опит на Радослав Кирилов, който влезе в наказателното поле и стреля силно по земята, но в ръцете на Банков.
34 - Мапуку стреля, но твърде неточно.
45+1 - Край на първото полувреме!
------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
55 - Мечев стреля необезпокояван от зоната за изпълнение на дузпа, но топката лети високо над вратата на Макенджиев.
64 -  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Давид Манга открива резултата с удар от дистанция.
75 -  ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Узунов стреля от около 25 метра, топката се отби в десния стълб на Макенджиев и влезе във вратата.
82- Давид Манга изпробва шут към вратата на Банков, топката минава близо до вратата.
90+3 - Край на мача!

Резултат с изображение за бероеБерое: 22. Благой Макенджиев, 3. Карлос Охене, 4. Кохей Като, 6. Иво Иванов (к), 9. Радослав Кирилов (62Почански ), 14. Георги Божилов, 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров (56Манга), 21. Венцислав Василев  (82Mиланов), 28. Веселин Пенев, 30. Жуниор Мапуку
Резерви: 1. Михаил Михайлов, 13. Емин Ахмед, 19. Александър Василев, 23. Борислав Цонев, 71. Илия Миланов, 77. Давид Манга Лембе , 91. Ерик Почански
Треньор: Ферарио Спасов

Резултат с изображение за локомотив горна оряховицаЛокомотив: 91. Николай Банков, 8. Милен Желев, 5. Мартин Кавдански , 37. Венцислав Керчев , 6. Атанас Фиданин (к), 24. Юлис Обаме-Ндонг, 7. Симеон Мечев, 28. Мохамед бен Отман (70Узунов ), 19. Матиас Курьор (89Цонков), 77. Любомир Генчев (70Кънев), 14. Манимбу Кифует
Резерви: 1. Стефано Кунчев, 33. Стефан Цонков, 23. Владислав Узунов, 30. Димо Атанасов, 9. Тихомир Кънев, 10. Янаки Смирнов
Треньор: Иван Колев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна