Берое и Локомотив (Горна Оряховица) направиха 1:1 в контрола, която се проведе на едно от изкуствените игрища на Спортна база "Берое". Двубоят бе изгледан на живо от националния селекционер Петър Хубчев.

През първата част гостите бяха по-дейният отбор, но така и не съумяха да реализират някое от създадените положение. За сметка на това старозагорци откриха резултата при първата си по сериозна ситуация. В 16-ата минута Антон Карачанаков отбеляза с шут от границата на наказателното поле.

През втората част домакините се активизираха и започнаха да атакуват все по-често. С пропуски се отличиха Жуниор Мапуку, Карлос Охене и Атанас Зехиров. Така се стигна до 87-ата минута, когато "железничарите", противно на логиката, изравниха. Точен бе Амброуз, който не пропусна сам срещу Благой Макенджиев.

Това бе последна проверка за двата тима преди подновяването на шампионата следващата седмица.

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка