Берое победи Монтана с 3:0 като гост в среща от 25-ия кръг на Първа лига.

През първото полувреме двата тима си размениха по един удар пред около 30-40 души по трибуните. Втората част бе по интересна, а Борислав Цонев се отличи с две попадения в 53-ата и 71-ата минута.

В последния четвърт час Петър Атанасов и Жуниор Мапуку също пропуснаха страхотни възможности за гол, но удар над вратаря и добра изява на Корин Брокс ги лишиха от попадението.

Мапуку все пак се разписа пет минути преди края, след като получи топката от фланга и сам срещу вратаря оформи крайното 3:0.

Берое е на 8-о място, но без шансове за топ 6, докато Монтана е твърдо на дъното с 19-ата си загуба за сезона.

МОНТАНА - БЕРОЕ 0:3
0:1 Борислав Цонев (53'), 0:2 Борислав Цонев (71'), 0:3 Жуниор Мапуку (86')

Двубоят по минути:
0' Минута мълчание преди началото в памет на починалия футболист Георги Богданов.
1' Начало на мача.
23'  Жълт картон за Даниел Гаджев.
25'  Опасно центриране на Карачанаков, вратарят на Монтана избира в корнер.
31'  Смяна за Монтана. Излиза контузеният Бамба, в игра Яколич.
33'  Опит за задна ножица на Даниел Генов, но без проблем за съперниковия вратар.
45' Край на първата част.
46' Начало на второто полувреме.
46'  Смяна за Берое. Излиза Божилов, влиза Салмикиви.
46'  Смяна за Монтана. Излиза Гаджев, в игра Антони Иванов.
48'  Сергей Георгиев получи топката от Даниел Генов и стреля, но покрай вратата.
53'  ГООООЛ за Берое. Борислав Цонев получи топката на далечната греда, стреля с глава, ударът му бе отбит, но от метър-два довкара топката в мрежата.
56'  Жълт картон за Мартин Райнов.
66'  Смяна за Берое. Изиза Карачанаков, в игра Зехиров.
67'  Жълт картон за Иван Михов.
70'  Смяна за Монтана. Излиза Вилафане, в игра Атанас Илиев.
71'  ГООООЛ за Берое. Борислав Цонев бележи от воле след пас на Зехиров при бърза атака след изпълнение на тъч.
75'  Петър Атанасов излиза сам срещу вратата на Берое, но стреля високо в опит да прехвърли Душан Перниш.
79'  Мощен удар на Мапуку, но Брокс боксира топката.
84' Смяна за Берое. Излиза Борислав Цонев, в игра Делич.
86'  ГООООЛ за Берое. Жуниор Мапуку бележи за 3:0 сам срещу вратаря на домакините.
90' Край на мача!

МОНТАНА: 12 Корин Брокс, 24 Сантяго Вилафане ( 10 Петър Атанасов), 3 Иван Михов , 29 Диаросуба Бамба ( 2 Марко Яколич), 5 Бирахим Сар, 21 Даниел Гаджев ( 4 Антони Иванов), 25 Костадин Дяков, 22 Сергей Георгиев, 7 Даниел Генов, 11 Андреас Васев
Резерви: 33 Неманя Счекич, 77, Небойша Иванчевич, 26 Джордже Ивеля, 9 Атанас Илиев, 17 Блажо Игуманович

БЕРОЕ: 12 Душан Перниш, 4 Кохей Като, 6 Иво Иванов, 7 Мартин Райнов , 10 Жуниор Макуку , 14 Георги Божилов ( 11 Виле Салмикиви), 17 Антон Карачанаков ( 18 Атанас Зехиров), 19 Пламен Тенев, 21 Венцислав Василев, 23 Борислав Цонев  ( 24 Матеас Делич), 28 Веселин Пенев
Резерви: 1 Михаил Михайлов, 5 Асен Георгиев, 15 Георги Динков, 91 Ерик Почански

Стадион: "Градски"
Главен съдия: Георги Кабаков