Чавдар (Етрополе) и Балкан (Ботевград) направиха равенство 1:1 в регионалното дерби на 2 кръг на Югозападната трета лига. "Зелените" втори пореден мач нямат загуба, като на старта завършиха 2:2 с Беласица в Ботевград.

Силен мач за Балкан направи новият вратар Едуард Мечикян. Младият страж пазеше за Хасково в "А" група, в Бдин (Видин) и Чехия. Домакините от Етрополе поведоха в 65-ата минута след спорна дузпа. Николай Иванов вкара от бялата точка. Четири минути по-късно Балкан изравни. Цветелин Цаковски бе точен за тима воден от треньора Иван Редовски.

До края на срещата  домакините обсадиха вратата на Балкан и нанесоха много удари. Някои от тях бяха отразени от отлично игралия вратар Мечикян, при други Балкан просто имаше късмет.

С този мач бе открит официално обновеният стадион "Чавдар". Седящите места са 5600. Двете трибуни са с козирки, а до официалното игрище има изградено и второ, което е с изкуствено покритие.