Пирин победи Монтана с 2:1 в среща от 21-ия кръг на Първа лига. Гостите изоставаха на почивката след попадение на Даниел Генов, който се разписа след триково подаване на Стивън Петков.

Милен Радуканов вкара 37-годишния Иван Цветков в 61-ата минута и обратът за "орлетата" започна. Минута след появата му Даниел Младенов изравни, а самият Цветков се разписа за крайното 2:1 при завръщането си след 6 годишно отсъствие от благоевградския тим.

За последно ветеранът игра за Пирин през пролетта на 2011 година, когато отбеляза и последното си попадение. След това премина в Левски за един сезон, а през 2012 година подписа с Ботев Пловдив. Цветков остана при "канарчетата" до края на сезон 2014/15, след което временно се отказа от футбола. Завърна се на терена тази зима.

Пирин вече е с 25 точки след втора поредна победа за 2017 година и зае 9-а позиция в таблицата, докато Монтана е последен с 9.

МОНТАНА - ПИРИН 1:2
1:0 Даниел Генов (14'), 1:1 Даниел Младенов (61'), 1:2 Иван Цветков (86')

Двубоят по минути:
1' Начало на срещата.
9'  Пропуск на Стивън Петков пред вратата на Пирин.
14'  ГОООЛ за Монтана. Даниел Генов бележи след хубав пас на Стивън Петков на границата на наказателно поле.
16'  Жълт картон за Тони Тасев.
31'  Отменен гол за Монтана заради засада на Стивън Петков.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
55'  Смяна за Монтана. Излиза Стивън Петков, в игра Атанас Илиев
57'  Опасност за Пирин! Костов стреля с глава, но ударът му срещна гредата.
61'  Смяна за Пирин. Излиза Тони Тасев, в игра Иван Цветков.
61'  ГОООЛ за Пирин! Даниел Младенов изравнява резултата след удар от няколко метра
65'  Втора смяна за Пирин. Излиза Кристиян Кощърна, влиза Александър Башлиев.
63'  Втора смяна за Монтана. Излиза Даниел Генов, влиза Сергей Георгиев.
72'  Жълт картон за Даниел Гаджев.
73'  Опасност пред вратата на Пирин, Илиев стреля, но Сандев блокира удара му.
78'  Последна смяна за Монтана. Влиза Антони Иванов, излиза Джордже Ивеля.
86'  ГОООЛ за Пирин. 37-годишният Иван Цветков бележи, след като бе изведен в наказателното поле.
89'  Последна смяна за Пирин. Излиза Станислав Костов, влиза Тодор Траянов.
90'  Жълт картон за Аймен Суда.
90' Край на мача!

Резултат с изображение за фц монтанМОНТАНА: 1. Евгени Александров, 2. Марко Яколич, 3. Иван Михов, 29. Диарасоуба Бамба, 17. Блажо Игуманович, 25. Костадин Дяков, 21. Даниел Гаджев , 26. Дорде Ивеля (4. Антони Иванов), 7. Даниел Генов  (22. Сергей Георгиев), 16. Стивън Петков (9. Атанас Илиев ), 11. Андреас Васев
Резерви: 12. Корин Миид, 77. Небойша Иванчевич, 5. Брахим Сар, 19. Юлиян Чапаев

Резултат с изображение за фк пиринПИРИН: 22. Благой Макенджиев, 19. Станислав Костов (30. Тодор Траянов), 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 18. Юлиян Попев, 24. Стилиян Николов, 6. Орлин Старокин, 4. Кристиян Кощрна (21. Александър Башлиев), 7. Тони Тасев (8. Иван Цветков), 10. Аймен Суда, 11. Даниел Младенов
Резерви: 76. Красимир Костов, 15. Димитър Благов, 27. Костадин Ничев, 20. Кирил Грозданов

Стадион: Градски, Ловеч,
Главен съдия: Владимир Вълков