Берое се класира за втория квалификационен кръг на Лига Европа след успех с 2:0 над Радник (Биелица) в реванша между двата отбора в Баня Лука. В герой за старозагорци се превърна дошлият през лятото от Локомотив (Горна Оряховица) Ерик Почански, който реализира и двете попадения за своя тим.

В следващата фаза от надпреварата българският отбор ще се изправи срещу ХИК (Хелзинки), който се справи без проблеми с литовския Атлантас.

През първата част играчите на двата отбора избягваха излишни рискове и логично положенията пред двете врати бяха малко.

В 11-ата минута Георги Божилов засече с глава центриране на Том, но топката попадна право в ръцете на вратарят на домакините. В 35-ата минута Мартинович от домакините стреля силно от дистанция, но Макенджиев се намеси убедително.

В 42-ата минута дойде и най-чистата голова ситуация в мача. Ерик Почански беше изведен сам срещу Младен Улич, но в опит да финтира стража си затвори ъгъла и прати топката в аут.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени и двата отбора трудно създаваха голови положение. В 79-ата минута Берое излезе напред в резултата, след като Почански проби и стреля неспасяемо. Само минути по-късно той повтори упражнението и удвои в полза на старозагорци. До края срещата се доиграваше и повече попадения не паднаха.

РАДНИК (БИЕЛИНА) - БЕРОЕ 0:2
0:1 Почански (79), 0:2 Почански (80)

11 - ОПАСНО! Божилов стреля с глава, но стражът на гостите улавя топката.
24 - Нов удар на Божилов, но отновот вратарят на домакините се справя.
35 - Мартинович стреля от дистанция, но Макенджиев се намеси сигурно и улови.
40 - ОПАСНО! Центрине от корнер, но Венцислав Василев не успя да улучи топката. Тя попадна у Том, чийто изстрел беше блокиран.
42 - ОПАСНО! Почански излезе сам срещу вратаря, но си затвори ъгъла и прати топката в аут.
45+1 - Край на първото полувреме!
--------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
49 - Удар на Мартинович от дистанция, но Макенджиев улови.
61 - ОПАСНО! Илия Миланов пропусна да засече топката в мрежата след хубаво центриране.
70 - ОПАСНО! Почански стреля с глава от точката за изпълнение на дузпа, но топката излиза в аут.
79 -  ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Ерик Почански се разписва с удар от дистанция!