Берое се класира за финала в турнира за Купата на БФС при децата, родени 2002 г. Момчетата на Атанас Рибарски победиха с 4:0 Асеновец 2005 (Асеновград) в реванш от полуфиналите и по този начин продължават напред с общ резултат 5:0.

В битката за трофея Берое ще се изправи срещу Левски. Финалът е на 5 май в Пловдив, а часът ще бъде обявен допълнително.

Берое 2002 с лекота надигра Асеновец и заслужено се класира напред. Първото попадение падна в 8-ата минута, когато Никола Маринов размени двойно подаване с Христо Пенев и останал сам срещу стража на гостите се разписа за 1:0. В 20-ата отново Маринов бе точен от дузпа за 2:0. Домакините имаха още няколко чисти ситуации за гол, но не съумяха да отбележат ново попадение до почивката.

Само три минути след подновяването на играта Димитър Спасов отбеляза за 3:0, след самостоятелен пробив. Последният гол в срещата падна в 53-ата минута, когато отново Никола Маринов вкара третото си попадение в мача с удар от воле – 4:0.