Берое победи Висла (Плоцк) с 1:0 във втората си контролна среща в Кипър. Единственото попадение бе дело на Ерик Почански в 65-ата минута. Двата отбора играха при дъжд и силен вятър.

През първото полувреме старозагорци имаха повече положения за гол, но Почански и Райов не успяха да реализират.

В 65-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Берое. След многоходова атака Райнов изведе Като зад гърба на отбраната, японецът изпревари стража на полския тим и бе фаулиран. Зад топката застана Ерик Почански, който прати вратаря в обратният ъгъл и откри резултата – 1:0 в полза на Берое.

На 29 януари старозагорци ще изиграят третата си контролна среща в Кипър. Съперник в нея ще е първодивизионният руски тим Уфа.

Следете с БЛИЦ: Tрансфери и зимна подготовка