„Берое“ изигра единствената си контролна среща за лятната си предсезонна подготовка, като днес се противопостави на новака в "А" група „Дунав“ (Русе) в среща завършила 1:1. Гостите от Русе успяха да излязат пъти напред в резултата още през първата четвъртина чрез Мирослав Будинов, а в последната от четирите части по 30 минути старозагорци изравниха чрез Неманя Милисавлевич. Треньорите и на двата отбора дадоха шанс на всички свои възпитаници, като всички, включили се в срещата, изиграха двуостър мач с множество положения пред двете врати.

Непосредствено преди началото на контролната среща се състоя и молебен за здраве и успехи на отбора през предстоящия сезон. Тогава бе и представен отборът на заралии.

Дунав откри в 22-ата минута, когато Мирослав Будинов излезе на чиста позиция, преодоля стража Богомил Цинцарски и останал сам срещу опразнената врата, бе безпогрешен – 0:1.

Берое контролираше играта, но трябваше да чака за гол до 106-ата минута, когато Неманя Милисавлевич засече по отличен начин центрирана в наказателното поле топка и я изпрати във вратата на гостите за 1:1.

След контролата, заралии ще се готвят за двубоите с Радник (Бийелина, Босна и Херцеговина) от първи квалификационен кръг на Лига Европа. Първата среща е на 30 юни в Стара Загора.

„Берое“ (Стара Загора) – „Дунав“ (Русе) 1:1
голмайстори: 0:1 Мирослав Будинов 22′, 1:1 Неманя Милисавлевич 106′
„Берое“ (I и II четвъртина): 23. Михаил Михайлов, 17. Педро Маркеш, 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков (48′ – 16. Пламен Тенев), 13. Емин Ахмед, 4. Кохей Като, 20. Руси Чернаков (48′ – 1. Кирил Личев), 70. Евертон Джилио-Том, 10. Станислав Дрянов, 2. Ивелин Илиев (11′ – 22. Богомил Цинцарски (31′ – 22. Благой Макенджиев)), 9. Радослав Кирилов
„Берое“ (III и IV четвъртина): 22. Благой Макенджиев, 71. Илия Миланов, 21. Венцислав Василев, 19. Александър Василев, 28. Веселин Пенев (к), 11. Неманя Милисавлевич, 8. Васил Панайотов, 19. Ерик Почански, 14. Георги Божилов, 9. Александър Колев
„Дунав“: 1. Мартин Луков, 3. Марио Петков, 22. Михаил Милчев, 16. Марко Стоянов, 70. Антон Огнянов, 8. Ивайло Раденцов, 11. Диян Димов (к), 94. Юлиян Ненов, 77. Бранимир Костадинов, 10. Васил Шопов, 9. Мирослав Будинов (86. Станислав Антонов, 6. Стефан Митев, 17. Николай Колев, 88. Янислав Иванов, 12. Светослав Читаков, 16. Дарко Стоянов, 23. Спас Георгиев, Ангел Здравчев)
жълти картони: Евертон Джилио-Том (20′ – задържане) [„Берое“]
стадион: Спортна база „Берое“, Стара Загора

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2016