Лукойл Академик записа втора поредна победа в груповата фаза от турнира за Купата на ФИБА Европа. Този път жертва на "студентите" бе Стяуа (Букурещ), а срещата завърши с успех на българския тим с 80:76. Така Лукойл Академик  оглавяват групата с пълен актив след два мача.

Домакините от Стяуа бяха тимът, който първи успя да вземе превес, поведоха с 13:7, но до края на тази част Лукойл Академик успя да стопи изоставането до 2 точки - 15:17.

Играчите на румънския тим, подкрепяни безрезервно от гласовита агитка, се откъснаха напред, този път с 19:24. “Студентите” не се предадоха и обърнаха развоя до 33:28 в своя полза. На полувремето Лукойл Академик бе с преднина от 4 точки - 38:34.

Българите задържаха лидерската позиция и през абсолютно цялата трета част, а сирената прозвуча при резултат 59:47 в полза на шампионите ни.

Баскетболистите на Стяуа на няколко пъти опитаха обърнат нещата в своя полза, а постоянството им бе възнаградено. Домакините скъсяваха постепенно изоставането си, за да стане то 5 точки в последната минута. Павлин Иванов не трепна на два пъти от наказателната линия за 80:73, а Рункаускас вкара тройка със сирената от своето поле за финалното 80:76.

Стив Зак записа “дабъл-дабъл” от 19 точки и 11 борби, докато Максим Корниенко вкара 17 точки. Дани Гибсън и Павлин Иванов останаха с по 11 точки.

За Стяуа Никола Йевтович наниза 21 точки, а Никола Малешевич добави 17.