Павел Маринов и Лил приключиха с победа редовния сезон във Франция. Отборът надви Сайнт Куетин с 80:73 у дома в мач от последния 34 кръг на лига ПРО Б (втора дивизия). Лил завършва на трето място в класирането, като събра 21 успеха и 13 поражения.

199-сантиметровият баскетболист изнесе още един силен двубой за Лил. Павел Маринов се превърна в топреализатор и отбеляза 24 точки. Юношата на ямболския Тигър започна като титуляр за тима си и се задържа на терена 32 минути, а освен това се отчете с 4 борби, 7 асистенции, 1 открадната топка и 2 чадъра, пише BBALL.BG.

Крилото приключи двубоя с успеваемост в стрелбата си от игра – 41% (5/12), включително 50% (1/2) от тройката, както и 76% (13/17) от линията за изпълнение на наказателни удари.

Павел Маринов и компания започнаха последната четвърт с пасив от 10 точки след 58:68, но през последната четвърт лимитираха гостите си до 5 точки, отговаряйки с 22, за да направят пълен обрат за 80:73.