Носителят на Купата на България по баскетбол при мъжете Рилски спортист победи Черноморец като гост с 95:70 в мач от предпоследния 26 кръг от редовния сезон на НБЛ.

Златин Георгиев се отличи с 22 точки и 8 борби за 19 минути игра. Фрънк Търнър, Тристан Кери и Тони Гуджино добавиха по 12 точки за успеха. Боян Тенев наниза 23 точки за Черноморец, а Константин Коев и Марко Янюшевич вкараха по 13.

Така тимът на Росен Барчовски спря серията си от две поредни загуби. Днешният мач беше без значение за класирането и на двата отбора, след като самоковци, които имат 17 победи и 9 загуби, ще завършат четвърти. Отборът на Радостин Иванов с 2 победи и 24 загуби (14 поредни) ще бъде на последното място в класирането.

В последния кръг от редовния сезон на НБЛ, който ще се играе на 21 април (четвъртък) Рилски посреща Берое в дерби, а Черноморец ще бъде домакин на Черно море Порт Варна.

Kласиране, резултати, програма и всичко за НБЛ - ТУК !!!