Реал (Мадрид) спечели и второто издание на баскетболното Ел Класико от редовния сезон в Евролигата. Белия балет победи Барселона с 85:69 у дома. Столичани взеха и гостуването си преди време със 102:63.

За Реал това беше победа №20 в турнира. Тимът е и убедителен лидер във временното класиране. През повече от половината двубой Барса бе без треньора си Йоргос Барцокас, който бе дисквалифициран още преди почивката.

Българският национал Александър Везенков игра само 12 минути и се отличи с 3 точки при седемнадесетата загуба на своя тим. Крилото вкара един от двата си опита от тройката и пропусна при единствения си шут за две точки.

Гардът на Реал Серхио Йул беше играч на вечерта със своите 21 точки и 6 асистенции. Густаво Айон добави 14 точки, а Антъни Рандълф се отчете с 13 точки за успеха.

Анте Томич и Тайриз Райс вкараха по 12 точки за Барселона. Петери Копонен добави 11.