Мъжкият национален отбор на България по баскетбол загуби от гостуващия Македония със 74:78 (18:24, 21:22, 18:22, 17:10) точки във втората си конрола от началото на подготовката за европейските квалификации.

Двубоят се игра в "Арена Самоков". Вчера националите победи Македония с 61:59 точки в първата си проверка през лятото. Македонците водеха почти през целия мач. Националите изравниха 48:48 в началото на третата част, а след два наказателни удара на Иван Лилов поведоха с 50:48. В началото на последните 10 минути българите направиха серия от 11:0 и отново изравниха 68:68. 2:45 минути преди края на мача резултатът отново беше равен - 71:71, но македонците вкараха две тройки и стигнаха до успеха.

Иван Лилов беше най-резултатен за България с 19 точки. По 16 точки добави Чавдар Костов (14 борби) и изигралият първи мач за националния отбор Дий Бост. Рожденикът и звезда на отбора ни Александър Везенков игра 24:38 минути и записа 4 точки, 4 борби и 1 асистенция.

За победителите се отличиха Дамян Стояновски с 23 точки и Войдан Стояновски с 20 точки и 11 борби.