Лукойл Академик защити титлата си от миналия сезон и стана шампион на България по баскетбол при мъжете за трета поредна година. „Студентите” победиха трудно с 83:76 при визитата си на Берое и спечелиха с 3-1 успеха финалната серия в НБЛ (Националната баскетболна лига). Титлата е 14-а за Лукойл в последните 15 години. Берое остана със сребърните медали, след като този сезон спечели Купата България и Балканската лига.

Тимът от Стара Загора поведе с 8:0 в първата четвърт, но гостите бързо изравниха играта. Все пак Берое имаше аванс в края на тази част – 22:18. Лукойл обаче взе инициативата през втория период и си осигури аванс от 16 точки на почивката, а тя нарасна и до 20 точки в началото на третата част, завършила при 68:52 за баскетболистите на Тони Дечев. Домакините не се отказаха и намалиха изоставането си до 9 точки три минути преди края. Опитните играчи на гостите обаче съхраниха аванса си и изведоха Лукойл до нова шампионска титла.

Дани Гибсън бе най-резултатен с 30 точки за победители, а 16 точки добави Антъни Бийн. Капитанът Асен Великов пък се отличи с 9 точки, 7 борби и 4 асистенции.

За Берое Брандис Рейли-Рос вкара 21 точки и добави 6 борби и 6 асистенции. Тихомир Желев реализира 16 точки и овладя 9 борби, а Арън Джоунс завърши с 15 точки и 5 борби.