Баскетболистите на Лукойл Академик спечелиха със 105:59 при визитата си на Ямбол и излязоха победители в четвъртфиналната серия в НБЛ с 2-0 успеха. По този начин „студентите” се класираха за 15-и пореден път на полуфинал в шампионата и за място на финала ще спорят с Рилски спортист или Черно море Порт Варна

След силно начало на Ямбол гостите от Лукойл Академик поведоха за първи път в срещата при 13:12 и затвориха първата част при 23:20. На почивката разликата нарасна значително – 54:32, след като треньорът на гостите Тони Дечев заложи на тотално различна петица във втората част.

Третата част бе равностойна, но след края й гостите имаха достатъчно комфортна преднина, след като водеха със 78:53. Лукойл не допусна изненади в последната четвърт и приключи срещата при резултат 105:59.

Желко Шакич и Христо Захариев бяха най-резултатни за победителите съответно с 20 и 18 точки, а всеки от тях овладя и по 8 борби. Филип Барович вкара 14 точки, а Димитър Димитров реализира 10 точки. За Ямбол най-добър бе Стойо Чолаков с 14 точки, а Денис Агре добави 10 точки.