Лаборал Куча победи Панатинайкос с 82:78 след продължение и поведе с 2:0 в четвъртфиналната плейофна серия в Евролигата. Предстоят мачове в Гърция, като се играе до три успеха в пет двубоя. Ако се стигне до равенство в серията 2:2 победи, петият решителен мач ще бъде отново в Испания.

Редовното време приключи при резултат 73:73, а в добавеното време домакините спечелиха с 9:5. Половин минута преди края Лаборал се виждаше победител, след като водеше със 73:67. Панатинайкос обаче наниза две тройки и изравни, като последната бе дело на Диамантидис 8 секунди преди сирената.

За Лаборал Дариуш Адамс бе над всички с 24 точки, 15 добави Дейвис Бертанс, с 14 остана гръцкият център Йоанис Бурусис. Великанът Димитрис Диамантидис поведе ПАО със 17 точки, от които три тройки от шест опита. Той обаче не бе достатъчен./БЛИЦ СПОРТ