Рилски спортист победи Балкан (Ботевград) с 81:79 след продължение в първи мач от четвъртфиналните плейофи на баскетболното първенство при мъжете. Домакините от Самоков поведоха с 1:0 успеха, а в серията се играе до две победи от три мача. Втората среща е на 29 април (събота) в Ботевград.

Редовното време завърши при резултат 73:73. Три секунди преди края на четвъртата част Еван Бруинсма направи петото си лично нарушение срещу Михайло Секулович и трябваше да напусне игрището. Центърът на Балкан изпълни два несполучливи фаула. Съдийско отсъждане за повторение на втория фаул нажежи атмосферата. След като той успя да изравни за 73:73 от трибуните започнаха да летят предмети към съдиите.

Последва продължение, в което Рилски спортист успя да излъже Балкан с 8:6 и в крайна сметка да спечели срещата.

Най-резултатен за успеха на Рилски спортист беше Еван Бруинсма - 23 точки и 11 борби, Йордан Бозов добави 21 точки. За Балкан Михайло Секулович се разписа с 23 точки, а 17 точки добави Мартин Дурчев.