Ейвъри Брадли вкара тройка по-малко от секунда преди края на мача, а Бостън Селтикс се наложи със 111:108 като гост на Кливланд Кавалиърс. Така „келтите“, които бяха без контузената си звезда Айзея Томас, намалиха на 1:2 изоставането си във финалната серия на Източната Конференция на НБА. По този начин беше сложен край на серията на шампионите от 13 поредни победи в плейофите.

Брадли стреля от лявото крило, а топката отскочи четири пъти от ринга преди да падне в коша. Това беше връхната точка на обрата на Бостън в мача, след като Селтикс изоставаха с 21 точки в третата четвърт.

Маркъс Смарт се отличи с 27 точки за успеха на „келтите“, а Брадли завърши с 20. Кайри Ървинг вкара 29 за Кливланд, а Кевин Лав добави 28. Звездата на Кавалиърс Леброн Джеймс приключи мача само с 11 реализирани точки, 6 борби и шест асистенции.

Кливланд е домакин и на четвъртия мач от серията, който ще се играе в сряда (24 май) от 3:30 часа рано сутринта българско време.