Берое започна с победа в Топ 8 на Адриатическата лига за жени. Като домакини старозагорки надвиха сръбския Цървена звезда с 93:75, за да стигнат до третата си поредна победа в турнира, съобщава BGbasket.com. Резултатите от първата фаза се зачитат, а Берое е едноличен лидер във временното класиране с 6 победи и загуба. Сръбкините са последни без победа и със 7 загуби. В следващия кръг Берое Стара Загора гостува на Будучност в Черна гора.

Домакините започнаха мача със серия от 18-2 и дадоха сериозна заявка за развитието му още от началото. Те имаха двуцифрена преднина след една част, а на почивката тя беше над 20 точки. През третата част обаче Берое загуби ритъма си и позволи на съперника си да се върне в мача, като разликата падна само до 5 точки, а в началото на последната десетка – до 2. Със серия от 13-2 обаче домакините си върнаха комфортната преднина и доиграха спокойно мача.

Моник Рийд записа 28 точки и 17 борби за победителките, като добави и 6 отнети топки. 17 и 5 борби регистрира Зорница Костова, а с 11 точки завърши Габриела Николова.

За Цървена Звезда с 18 точки и 6 борби завърши Александра Катанич, а 14 наниза Мария Пърлия.