Берое си върна самочувствието след тежката загуба от Морнар в Топ 8 на Балканската лига. Старозагорци разпиляха у дома Ямбол със 105:76 и запазиха третата си позиция в класирането с 14 победи и 6 загуби.

Гостите започнаха силно и взеха първата четвърт с 26:25. Ямболии не можаха да удържат темпото и Берое взе втората четвъртина с 32: 20, което им гарантира 11 точки наполувремето.

Домакините продължиха да поддържат темпото и в третата четвъртина, която взеха с 29:18.

Последната част завърши 20:13 в тяхна полза и така затвориха мача с 29 точки аванс.

Остън Барнс бе над всички за успеха с 21 точки и 9 борби. Тихомир Желев реализира 17, а Александър Тодорович отбеляза 16. Аштън Мур добави 12, а с по 10 точки завършиха Станислав Ваклинов  и Николай Николов.

За гостите най-резултатен с 22 точки бе Милиян Боцка. Капитанът Станислав Говедаров добави 17, Боян Радетич отбеляза 13, а 10 точки и 6 борби имаше Денис Агре.

Така Ямбол остана осми в класирането с 5 победи и 15 загуи. В следващия кръг на 12-и март те посрещат Балкан, а Берое гостува на шампиона Лукойл Академик.