Баскетболните ни национали победиха с 61:59 като домакин Македония в контролен мач, игран в Самоков. Това беше първата проверка на тима ни преди началото на квалификациите за Евробаскет 2017 и първи мач от близо 2 години. За последно отборът ни гостува на Израел в квалификациите за миналото европейско първенство на 27 август 2014 година.

Контролата с Македония тази вечер беше дебют за Любомир Минчев като старши треньор на националния отбор.

Утре двата тима ще изиграят още една проверка в "Арена Самоков" - отново от 18:00 часа.

Звездата от Барселона Александър Везенков се включи през второто полувреме на днешния мач. След 30 минути игра македонците водеха с 6 точки – 46:40. Малката разлика се запази до средата на последния период, когато България започна серия от 8:0, с която поведе. Малко повече от минута преди края резултатът беше равен – 57:57, а при оставащи 25 секунди Христо Захариев наниза тройка за крайното 61:59.

Захариев беше най-резултатен за България с 16 точки, а 12 и 9 борби добави Джейсън Уошбърн, който изигра първия си мач с националния екип, макар и неофициална среща.