Баскетболният Барселона спечели домакинството си на Локомотив Кубан с 87:70 (19:23, 23:13, 19:14, 21:20) и поведе с 2:1 успеха в серията от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже. Българинът Александър Везенков се появи в игра в последната част, като престоя на игрището 3:24 минути, в които не съумя да отбележи точка.

Гостите водеха в първата част с 23:19, но Алекс Абринес реализира 13 точки през вторите 10 минути и каталунците стигнаха до обрат 42:36 на почивката.

След подновяването на играта испанците увеличаваха преднината си постепенно и три минути преди края тя достигна 21 точки при 80:59.

За каталунците най-резултатен с 25 точки беше Алекс Абринес. Томаш Саторански добави 13 точки, а Джъстин Долмън - 12 точки. Антъни Рандолф реализира 16 точки за руснаците.

Следващата среща между двата тима е четвъртък от 21:45 часа. Играе се до три победи от пет мача.