Лукойл Академик записа труден успех с 62:59 срещу Балкан (Ботевград) в дербито на кръга от баскетболното първенство. Това бе втори успех за тима от Правец срещу комшиите след този за Купата преди няколко дни. И тогава, и днес Балкан бе близо, но не успя да спечели. Естествено, в срещата за Купата ботевградчани имаха много по-голям шанс, но и днес с още малко опит можеха да поднесат изненадата.

Гостите от Ботевград поведоха през първата четвърт, но след това Лукойл доминираше. На полувремето домакините имаха аванс от 8 точки – 40:32. Третата четвърт бе като за детски мач и завърши 10:7! В последната Балкан спечели с 20:12, но не успя да измъкне нещо повече от минимална загуба.

Най-резултатни за успеха бяха Божидар Аврамов и Максим Корниенко с по 14 точки. Корниенко добави и 15 борби. За гостите Амин Хот реализира 15 точки, а с 11 точки се включи Станимир Маринов.