Балкан победи Левски 2014 с 86:74 и поведе с 1:0 победи в четвъртфиналната плейофна серия от НБЛ в „Арена Ботевград” Домакините водеха в резултата през целия мач и логично спечелиха.

Ботевградчани имаха аванс от 10 точки в края на първата четвъртина. Балкан взеха нещата в свои ръце през втората десетка, като до средата й бяха с 16 точки напред и успяха да запазят комфортен аванс до почивката за 45-31.

Разликата след третата четвърт бе намалена на 11 точки в полза на Балкан. В последната част, след четири минути без кош, Балкан избухна със серия от 10-1 и реши мача в своя полза. Левски продължи да се бори до края, но времето не стигна за нещо повече от достойна загуба.

Домакините спечелиха категорично борбата под коша – 45-28 и имаха по-висок процент при стрелбата общо от игра – 47% срещу 35%.

Мартин Маринов отбеляза 17 точки за победителите, Брандън Фортънбъри добави 14, а Цветослав Острев – 12 точки. Всички влезли в игра за отбора се разписаха.

За Левски Крум Дойчинов реализира 21 точки, 20 плюс 6 борби и 5 асистенции добави Алекс Симеонов, а с 15 и 6 борби се включи Йордан Минчев.

Следващият мач от серията, който може да класира ботевградчани на полуфинал, е на 30-и април (събота) от 15.30 часа в София.