Виктория Пилзен победи с 1:0 при гостуването си норвежкия първенец Розенборг и поднесе една от изненадите в първите срещи от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Чешкият шампион играе в най-престижния европейски клубен турнир за първи път от 39 години насам, а играчите на тима показаха изключителни нерви при завръщането на тима и сигнализираха за високите си амбиции още в миналия предварителен кръг, в който отстраниха арменския Пюник Ереван с общ резултат 5:1. Сега нападателят на Виктория Пилзен Вацлав Пилар шокира Розенборг с гола си още през първата част и осигури страхотна изходна позиция за тима си преди реванша в Чехия след седмица.

Мачът на „Леркендал” не започна никак добре за гостите, след като в 16-ата минута вратарят им Роман Павлик получи контузия в коляното и бе заменен принудително от Михал Данек. Това обаче не притесни особено чехите и те бяха близо до гола в 23-тата минута след силен удар на Милан Петржела. Само 10 минути по-късно обаче след центриране отляво Милан Бакош свали с глава топката за Вацлав Пилар, който от около 10 метра с мощен удар опъна мрежата за 0:1.

След почивката домакините от Трондхайм взеха тотално инициативата и владееха повече топката, но трудно намираха пролука през сгъстената отбрана на чехите. Шансовете за Розенборг бяха малко, като с пропуски се отчетоха Пер Силиан Шелбред и Микаел Лустиг. Пет минути преди края Петър Ирачек пропусна за гостите, които в крайна сметка ще имат гол аванс преди реванша.