Хитът на трансферния пазар в България Лудогорец (Разград) загуби от елитния италиански Парма с 0:3 в контрола, която се игра в градчето Левико Терме. Попаденията за “дуковете” реализираха Кристиян Дзакардо, Фабио Борини и Себастиян Джовинко.

Това бе осмата проверка за българския тим от лятната подготовка и едва първа загуба. В най-престижните си мачове досега Лудогорец направи равенства с Васлуй (1:1) и Щутгарт (0:0).

Ивайло Петев започна със състав, който се оформя като титулярен, а атаката на отбора водеха Тодор Колев и Марселиньо, подпомагани от  Емил Гъргоров. Словенецът Ален Чоралич, който пристигна на проби днес, не се появи в игра.

Мачът се забави с около 15 минути, защото Лудогорец попадна в задръстване. Това не повлия на отбора, който започна много уверено срещу италианския тим. В първите 15 минути дори тима от Разград натисна, а Шенер Ремзи би опасно, след като засече центриране от корнер.

След това “дуковете” постепенно наложиха темпото си и преди почивката откриха резултата. Тогава Зе Едуардо подаде на Дзакардо, който преодоля Урош Голубович и направи 1:0.

През втората част за Лудогорец влязоха резервите, а за Парма Джовинко и Ернан Креспо. В 62-ата минута Фабио Борини удвои резултата за своите, а в 76-ата минута Джовинко оформи крайното 3:0.

Последната контрола на българския тим от лятната подготовка е след 2 дни (20 юли) срещу Университатя (Крайова)./БЛИЦ

Лудогорец: 1.Урош Голубович, 17.Йордан Минев, 3.Мариян Ярабица, 4.Станислав Жеков (86 - Бано), 2.Грабос (55 - Шоко), 18.Светосрав Дяков (78 - Димов), 24.Шенер Ремзи (46 - Дюлгеров), 7.Михаил Александров, 27.Емил Гъргоров (65 – Димо Атанасов), 25.Марселиньо (46 - Иванов), 10.Тодор Колев (46 - Кишада)