Българският национал Ивелин Попов реализира един от головете за Газиантепспор при победата с 4:1 срещу ФК Минск (Беларус) в среща-реванш от Втория квалификационен кръг на Лига Европа. Първият мач в Минск завърши 1:1 и Газиантеп елиминира съперника си с общ резултат 5:2.

Попето се появи в игра в 81-ата минута на мястото на Ченк Тосун и само две минути след това се разписа за 3:1. Газиантеп откри резултата в 28-ата минута с гол на капитана Емре Гьонгьор, но в 61-ата Александър Сачивко изравни. В 73-ата минута Вагнер отново даде аванс на турците в резултата, а 10 минути след това дойде и попадението на Попов. Крайния резултат оформи в 90-ата минута Олкан Адин.

В следващата фаза Попето и компания ще играят с полския тим Легия (Варшава)./БЛИЦ