“Левски” ще играе срещу Спартак Търнава (Словакия) в Третия квалификационен кръг на Лига Европа. Това стана ясно, след като словашкият тим елиминира албанския ФК Тирана. На реванша от Втория квалификационен кръг Спартак Търнава спечели с 3:1, а първият двубой беше завършил 0:0. "Левски" приема словаците в първия мач на 28 юли в София, реваншът е на 4 август.

На реванша в Търнава домакините имаха доста трудности преди да стигнат до крайния успех. Гостите от Албания поведоха с 1:0 и резултатът беше такъв до 41-ата минута. Двата тима се разделиха при равенство 1:1 на полувремето. Лика даде аванс на ФК Тирана в 22-ата минута, а Ладислав Томачек изравни в 41-ата. През втората част Спартак заигра по-добре и заслужено стигна до успеха. Павел Малчарек реализира за 2:1 в 66-ата минута, а крайното 3:1 оформи Ладислав Томачек от дузпа в 85-ата минута. В последната минута гостите от Тирана останаха в намален състав, след като втори жълт и съответно червен картон получи Карабечи.

Спартак Търнава (Словакия) - ФК Тирана (Албания) 3:1
(0:0 в първия мач, общ резултат 3:1)
0:1 Лика (22), 1:1 Томачек (41), 2:1 Прохазка (66), 3:1 Томачек (85-дузпа)