Локомотив (Пловдив) загуби с 0:1 от втория отбор на Волфсбург в контрола, която се игра в градчето Вухщел при лошо време, силен вятър и непрестанен дъжд. Това беше първа проверка за “смърфовете”, които от вчера са на лагер в австрийския град Тирол. Единственото попадение за немския тим реализира Баудер в 19-ата минута. Следващата проверка на Локомотив е на 22 юли (петък) срещу катарския Ал-Ахли.

В първите петнайсетина минути двата отбора бяха равностойни. При едно от първите си положения “вълците” откриха резултата. В 19-ата минута лошо върната топка към Лучини се спря в локва, Баудер я овладя и от границата на наказателното поле реализира за 1:0 в полза на Волфсбург. В 29-ата минута Де Карвальо стреля от наказателното поле след центриране на Джереми Родригес, но покрай вратата. Пет минути преди края на първото полувреме Родригес получи контузия и беше заменен принудително от Драги Коцев.

През втората част треньорът на Локомотив Драган Канатларовски направи няколко смени. Играта на тима се подобри и в 57-ата минута Базил де Карвальо за малко не изравни. Вратарят Мюлер успя да избие след удар на нападателя. В 73-ата минута след фаул срещу Златински отляво и центриране на Ерош защитник изби топката от главата на Дарио Захора. Последваха нови атаки на Локомотив, но Кавдански и Габор Ерош пропуснаха.

Локомотив (Пловдив) - Волфсбург ІІ 0:1
0:1 Баудер (19)