ЦСКА направи равенство 1:1 срещу израелския Ирони (Кирят Шмона) в контрола, която се игра в Холандия. Попадението за “червените” реализира защитникът Павел Виданов. Това е първа грешна стъпка за родния тим от началото на лагера в Холандия, след като записа три поредни победи – 3:2 срещу ПАОК, 2:1 над Краковия (Полша) и 2:0 над Рот-Вайс Есен. Следващата проверка за ЦСКА е на 23 юли (събота) от 19:00 часа срещу елитния холандски Де Граафшап.

Мениджърът на ЦСКА Милен Радуканов заложи на Иван Караджов на вратата, отдясно в защитата излезе Павел Виданов, в центъра Костадин Стоянов и Джони Кабрера, отляво – Румен Трифонов. В средата на терена като опорен халф игра Борис Галчев. Пред него стартира Янис Зику, а по крилата Спас Делев и Грегъри Нелсън. В атака започнаха Платини и Жуниор Мораес.

“Червените” изиграха слабо първо полувреме, не успяха да създадат голови положения въпреки наличието на петима офанзивни футболисти на терена.

В първите минути израелците атакуваха повече и заложиха на удари от далечно разстояние. В 13-ата минута след корнер парагваецът на проби Кабрера изби топката от наказателното поле. Последва грешка на Румен Трифонов при нова атака на Ирони, но и този път защитата на “червените” се справи. В 22-ата минута прехвръкнаха искри на терена след груб фаул на Янис Зику, но до по-сериозна разправия не се стигна. В 30-ата минута Борис Галчев стреля от пряк свободен удар, но топката се отби в стената. След три минути Галчев отново шутира от пряк свободен удар, но вратарят изби под гредата, като това беше най-опасното положение за ЦСКА през първата част. В 44-ата минута най-активният от състава на Ирони Барак Бадаш откри резултата. Нападателят получи извеждащ пас зад защитата на “армейците”, остана сам срещу Иван Караджов и го разстреля с мощен шут за 1:0.

На полувремето Милан Радуканов извърши три смени. От игра излязоха Караджов, Костадин Стоянов, който получи лека травма, и Жуниор Мораес. На техните места се появиха съответно Благой Макенджиев, Мартин Дечев и Петър Стоянов. В защита Дечев заигра като десен бек, Виданов влезе в центъра на отбраната заедно с Кабрера. Петър Стоянов заигра заедно с Галчев в средата на халфовата линия, а Зику зае мястото на Жуниор Мораес зад Мишел Платини в атака. Второто полувреме беше много по-добро за българския тим. Още в началото Спас Делев шутира от пряк свободен удар, но вратарят на Ирони улови.

В 70-ата минута ЦСКА логично изравни. Спас Делев центрира отляво след нарушение, Павел Виданов се извиси и с глава прати топката във вратата на Ирони за 1:1. До края на двубоя “червените” бързаха да осъществят обрат, създадоха доста положения, но не реализираха втори гол. В 80-ата минута влезлият като резерва Саша Живец нахлу отляво в наказателното поле, намери Грегъри Нелсън, който заложи на силата и с бомбен шут стреля, но не намери очертанията на вратата. Пет минути след това Платини би от пряк свободен удар, но в ръцете на стража. Последва и удар на Делев от фаул, но отново във вратаря на израелците./БЛИЦ