Литекс ще играе срещу Висла (Краков) в Третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Полският тим отстрани от Втория квалификационен кръг Сконто (Рига) с общ резултат 3:0. На реванша тази вечер Висла победи у дома с 2:0, а в първия мач беше спечелил с 1:0. В първия мач Литекс ще бъде домакин на 26 или 27 юли, реваншът е на 2 или 3 август в Полша. Българският първенец се справи с черногорския шампион Могрен (Будва) с общ резултат 5:1. В първия мач “оранжевите” надделяха с 2:1 в Подгорица, а тази вечер в Ловеч спечели с 3:0.

Българският нападател на Висла Цветан Генков игра 90 минути при успеха с 2:0 срещу Сконто. И двата гола паднаха през второто полувреме. Патрик Малецки откри резултата в 51-ата минута, а в 64-ата Ивица Илиев беше точен за 2:0. В последната минута Мингазов от Сконто получи втори жълт и съответно червен картон./БЛИЦ