“Левски” завърши наравно 1:1 с израелския Ашдод в последната си контрола от лагера в Линдабрун (Австрия). Единственото попадение за “сините” реализира Симеон Райков. Едно от новите попълнения се разписа, след като в предишните две контроли отборът не успяваше да порази противниковата врата – 0:0 с Амкар и Словачко. Отборът не успя да постигне победа в четвърти пореден мач. “Левски” завърши с 2 победи (4:0 над Ломбард Папа и 2:0 над Търгу Муреш), 3 равенства (0:0 с Амкар и Словачко и 1:1 с Ашдод) и 1 загуба (2:3 от Петролул) престоя си в Австрия. Следващият мач на отбора е на 28 юли от Третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу победителя от двойката ФК Тирана (Албания) и Спартак (Търнава).

Мениджърът на “Левски” Георги Иванов заложи на титулярния състав, който може би ще стартира и новия сезон. На вратата застана Пламен Илиев, вдясно в защита Мулдер, в центъра Милиев и Иво Иванов, а отляво Старокин. В центъра на полузащитата титуляри бяха Гаджев и Сержиньо Грийн, по дясното крило Даниел Младенов, а отляво Тодор Христов. Той замени Христо Йовов, който беше записан сред титулярите, но получи контузия на загрявката. В атака бяха Сьорд Арс и Иван Цветков.

Двубоят започна с натиск на “Левски” и в 8-ата минута Даниел Младенов пропусна чисто положение, след като стреля на сантиметри покрай вратата на израелския тим. В следващата атака Босич от Ашдод пропиля хубава атака, след като Пламен Илиев спаси. След разменените две опасности играта се пренесе в центъра на терена, като футболистите опитваха повече далечни удари към вратите. В 26-ата минута Иво Иванов се контузи и на негово място влезе Стефан Станчев. В 30-ата минута израелците откриха резултата. Цикул подаде към Мизрахи, който с удар отляво в наказателното поле прати топката във вратата на Пламен Илиев.

На почивката Георги Иванов извади слабо игралия Сьорд Арс и вкара Дарко Тасевски, който заигра зад Иван Цветков в атака. През втората част Сержиньо Грийн разочарова с представянето си, след като направи няколко грешки в центъра на терена.

В 55-ата минута попадение на Ашдод беше отменено заради засада. В следващите минути Гонзо направи смени, извади от игра Гаджев и Тодор Христов и пусна Мариян Огнянов и Симеон Райков. Влизането на Райков раздвижи атаката на “сините” отляво. Младокът направи няколко пробива, отчете се и с хубави удари към вратата на противника. В 65-ата минута след негово центриране в наказателното поле Милиев стреля с глава, но над вратата.

В 68-ата минута “Левски” изравни. Дъстли Мулдер направи хубав пробив отдясно, стигна до аутлинията, откъдето центрира и Симеон Райков с техничен удар прати топката във вратата на Ашдод за 1:1. В 74-ата минута отново Райков се прояви, този път намери Иван Цветков, но нападателят изпадна в положение на засада. Две минути след това голмайсторът Цветков стреля добре, но на сантиметри покрай вратата. В последната минута Тасевски също не намери целта, след като получи пас от Иван Цветков.