Новакът в “А” група Лудогорец продължава с успешното си представяне в контролните срещи през лятото. Клубът от Разград разби с 4:1 азербайджанския Сумкайът. Тимът на Ивайло Петев игра срещу азерите, след като катарският Ал Ахли отказа да играе с българите.

Лудогорец откри резултата в 20-ата минута. Аржентинецът Франко Бано бе точен с глава след центриране на Радослав Авен от корнер. 13 минути по-късно азерите изравниха резултата. Далечен удар на Гулиев се отби от напречната греда и попадна в Мустафеев, чието центриране бе засечено от Руслан.

Само пет минути по-късно Ромарио върна аванса на тима от Разград. Бразилският нападател се разписа с глава след центриране на Димо Атанасов от фаул. Това бе четвъртото попадение на Ромарио в летните контроли, след като преди 4 дни вкара хеттрик на румънския Пандури.

През второто полувреме и двата тима направиха много смени. Лудогорец вкара нови два гола в последните 20 минути. Мирослав Иванов бе точен в 71-ата минута. Шуменския Деко се разписа след точно изпълнение на пряк свободен удар. Пет минути по-късно Мирослав Антонов също се записа при голмайсторите. Известният като Чилика нападател бе изведен в чиста позиция от Анев и лесно преодоля вратаря на Сумкайът.

Това бе петата победа на Лудогорец в летните контроли. До момента тимът на Ивайло Петев има записани успехи над Септември (Симитли), Раковски, Пирин (Гоце Делчев) и Пандури. Клубът от Разград няма загуба през това лято, като в останалите си два мача направи равенства с Васлуй и Щутгарт./БЛИЦ

СЪСТАВЪТ НА ЛУДОГОРЕЦ: Михайлов (77-Славов), Шоко, Бано (77-Димитров), Рамон, Йорданов (64-Теалде), Димов (55-Дюлгеров), Анев, Атанасов, Иванов, Кешада, Ромарио (46-Антонов)