Домакинът на Копа Америка Аржентина отпадна от турнира на четвъртфинал след загуба от Уругвай с дузпи. В редовното време мачът завърши при 1:1, а в продълженията не паднаха голове. След дузпите урусите биха с 6:5, а Карлос Тевес се превърна в големия грешник за своя тим след грешка в решителния момент.

Мачът беше изпълнен с интересни моменти. Футболистите на Серхио Батиста бяха по-активният тим и сътвориха повече опасности пред противниковата врата. Още във втората минута нападателят на Реал (Мадрид) Гонсало Игуаин опита изстрел, но беше блокиран. В 5-ата минута Диего Форлан центрира от фаул, Мартин Касерес надскочи бранителите на Аржентина и стреля с глава, вратарят Серхио Ромеро не се намеси по най-добрия начин и Диего Перес почти от голлинията се разписа за 1:0 в полза на Уругвай. "Гаучосите" набързо изравниха. В 18-ата минута Меси центрира към Игуаин, който отблизо успя да изравни с глава.

В 31-ата минута Меси отново намери Игуаин, който с глава вкара, но голът беше отменен заради засада. Пет минути след това и гол на Касерес не бе признат поради същата причина. В 39-ата минута Диего Перес получи втори жълт картон и "урусите" останаха с човек по-малко.

След почивката Аржентина натисна, но Уругвай се брани добре с човек по-малко. В 78-ата минута Меси намери с чудесен пас Игуаин, който беше в наказателното поле. Таранът се обърна и стреля силно, но Муслера бе на мястото си и реагира отлично. В 86-ата минута Диего Лугано отново накара феновете на Аржентина да треперят след нов много опасен удар с глава след корнер.

Две минути преди края халфът на Барселона Хавиер Масчерано фаулира Суарес и бе изгонен. Аржентинците можеха да нанесат решаващ удар в 90-ата минута, когато Карлос Тевес шутира силно от фаул, но Муслера спаси, след което отрази и добавката на Суарес.

В продълженията също не липсваха интересни ситуации пред двете врати, като аржентинците бяха по-близо до победата. В 112-ата минута голям пропуск направи Игуаин, а малко след него и Меси.

При дузпите точни за Аржентина бяха Меси, Николас Бурдисо, резервата Хавиер Пасторе и Гонсало Игуаин. При третата дузпа за Аржентина Муслера спаси блестящо силния удар на Тевес и това се оказа решаващо. Диего Форлан, Луис Суарес, Скоти, Валтер Гаргано и Мартин Касерес бяха точни за Уругвай.

На полуфиналите Уругвай ще спори с Перу, който елиминира в първия четвъртфинал Колумбия с 2:0 след продължения. Мачът е на 21 юли от 03:45 часа българско време./БЛИЦ

АРЖЕНТИНА - УРУГВАЙ 5:6 (след дузпи)
(в редовното време и след продълженията 1:1)
0:1 Перес (5), 1:1 Игуаин (18)