Новакът в “А” група Лудогорец направи престижно реми с немския Щутгарт в шестата си контрола от лятната подготовка. Двата тима завършиха 0:0, а Емил Гъргоров имаше няколко шанса да вкара гол. Както е известно, спортен шеф на “швабите” е работилият в Черноморец бивш немски национал Фреди Бобич.

Мачът беше изгледан от собственика на тима от разград Кирил Домусчиев, който вчера пристигна в лагера на тима.

Играчите на Лудогорец започнаха с огромно желание. Още в седмата минута Димо Бакалов намери добре Гъргоров в наказателното поле, но бившият халф на ЦСКА би в аут. Последваха силни минути за немския тим, но Хайнал и Погребняк не намериха рамката на вратата.

В 21-ата минута Голубович спаси опасен удар на Погребняк. Малко след това Гъргоров влезе в наказателното поле на съперника и шутира, но неточно. В последнитер 10 минути на първата част тимът от Разград се представи на ниво. Бадема стреля два пъти, но защитата на Щутгарт се справи. Минута преди почивката Треш изчисти голова опасност след удар от фаул.

През второто полувреме темпото бе по-ниско. Това се дължеше и на смените направени в двата тима, които накъсаха играта. В 64-ата минута при едно опасно центриране в наказателното поле на Лудогорец Бакалов показа добра игра в защита и изчисти.

До края на мача Бакалов се представи добре и в офанзивен план, организира добра атака, но не успя да я завърши.

Това бе шестата контрола за Лудогорец от лятната подготовка, като новакът в елита имаше четири победи и един равен до днес. На 20 юли е следващата проверка на тима с Вакер (Инсбрук).

ЛУДОГОРЕЦ – ЩУТГАРТ 0:0

Лудогорец: 1.Урош Голубович, 18.Йордан Минев, 3.Мариан Ярабица, 4.Станислав Жеков (80 - Бано), 30.Йорданов (55 - Шоко), 16.Светослав Дяков (86 - Димов), 24.Шенер Ремзи (46 - Дюлгеров), 7.Михаил Александров (78 - Димо Атанасов), 19.Димо Бакалов, 23.Емил Гъргоров (46 - Марселиньо), 10.Тодор Колев (60 - Иванов)
Резерви: 17.Михайлов, 20.Шоко, 5.Бано, 15.Рамон, 2.Теалде, 26.Димитров, 6.Дюлгеров, 11.Димов, 8.Анев, 21.Атанасов, 22.Иванов, 28.Марселиньо, 25.Кешада, 9.Антонов, 14.Ромарио

Щутгарт: 1.Свен Улрайх (46 - 30.Бернд Лено), 5.Сердар Тасчъ (50 - 27.Стефано Челоци), 6.Георг Нидермайер (46 - 14.Маса), 15.Артур Бока, 4.Уилям Квист, 8.Здравко Кузманович (46 - 18.Какау), 16.Ибрахима Траоре, 35.Кристиан Треш (53 - 34.Бауер), 7.Мартин Харник, 29.Павел Погребняк, 28.Тамаш Хайнал
Резерви: 30.Лено, 3.Молинаро, 14.Родригес, 18.Какау, 20.Гентнер, 24.Мамаду Ба, 27.Селози, 34.Бауер