”Левски” направи нулево равенство със Словачко в шестата си контрола от лятната подготовка. Съперникът на “сините” не е сред класните и именити тимове в Чехия, а последния сезон завърши на 12-ата позиция в местното първенство.

Това е втори пореден мач на българския тим, който завършва при този резултат. Преди 3 дни столичани направиха 0:0 с Амкар (Перм).

Срещу Словачно Георги Иванов заложи на състав, който се очертава като основен. Шведският бранител Ларс Рисп, който е на проби, започна като титуляр вместо Йордан Милиев и си партнираше в центъра на защитата с Иво Иванов. Като крайни защитници започнаха Дъсти Мюлдер и Орлин Старокин. По крилата действаха Христо Йовов и Даниел Младенов, а Сержиньо и Владимир Гаджев бяха в центъра на терена. Атаката на “сините” водеха Сьорд Арс и Иван Цветков.

Чехите започнаха по-добре и до 10-ата минута на два пъти затрудниха защитата на българския тим. Старокин спря първата атака, а Митрев се намеси добре при втората. В 16-ата минута Рисп се намеси добре в защита. Едва след 20-ата минута “Левски” изравни играта, но двата тима се вкопчиха в битка в центъра на терена и атаките липсваха.

Всичко по-интересно започна след 35-ата минута. “Сините” натиснаха и това доведе до две опасни положения. При първото Даниел Младенов получи добре в наказателното поле, но би много неточно по диагонала. В 41-ата минута пак той стреля от границата на наказателното поле, но Филипко спаси. До почивката футбол почти не се игра, тъй като Христо Йовов бе ударен и му бе оказвана лекарска помощ.

И след паузата ситуацията на терена не се промени – “Левски” атакуваше повече, но не стигаше до сериозни положения. В 52-ата минута Сержиньо Грийн засече с глава центриране от корнер, но стреля в гредата. Малко след това Рисп поправи грешка на Митрев, като изчисти опасен удар в гредата. Шведският бранител отстъпи мястото си на Йордан Милиев, но бе поздравен от Гонзо за играта си.

В 77-ата минута резервата на “сините” Симеон Райков получи добър пас и стреля, но Филипко се намеси добре и спаси. Веднага след това Старокин изведе Балтанов, който реши да бие веднага и прати топката в тялото на съперников играч.

“Сините” са с баланс от 3 победи, 2 равни и 1 загуба в контролите си от лятната подготовка. Последната проверка за тима е на 19 юли срещу израелския Ашдод.

Мачът по минути тук

“ЛЕВСКИ” – СЛОВАЧКО 0:0

“Левски”: 12.Божидар Митрев, 2.Дъсти Мюлдер (69 - Стефан Станчев), 5.Иво Иванов (69 - Александър Башлиев), 15.Ларс Рисп (62 - Йордан Милиев), 6.Орлин Старокин, 3.Сержиньо Грийн (74 - Даниел Димов), 45.Владимир Гаджев (74 - Лъчезар Балтанов), 19.Иван Цветков (55 - Дарко Тасевски), 17.Даниел Младенов (66 - Христов), 9.Сьорд Арс (80 - Мариан Огнянов), 10.Христо Йовов (70 - Симеон Райков)
Резерви: 23.Илиев, 4.Станчев, 55.Милиев, 41.Георгиев, 20.Башлиев, 7.Димов, 22.Тасевски, 30.Балтанов, 11.Райков, 16.Огнянов, 21.Христов

Словачко: 29.Филипко, 17.Кунцл, 3.Кубан, 26.Троусил, 5.Кордула, 8.Хлупик, 2.Даничек, 23.Волешак, 10.Кербер, 18.Ондрейка, 14.Дошек
Резерви: 30.Маталиха, 6.Рейнберк, 16.Фуйерик, 25.Валента, 19.Мезлик, 7.Страник, 24.Свизела, 15.Перутка, 21.Боросик, 9.Четвъртничек, 22.Кошут