Берое разби с 5:0 Любимец в третата си контрола от началото на лятната подготовка. Старозагорци изиграха много силно второ полувреме, през което се отличиха Рангел Абушев, Владислав Златинов, Иван Горанов и Стефан Велев.

През първото полувреме футболистите не създадоха почти никакви голови положения. В началото Софрониев пропусна да вкара, след като получи топката в наказателното поле, но стреля над напречната греда. В края на първите 45 минути Евгени Йорданов стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от десния стълб на вратата на Стойчев.

Направените промени в състава на Берое през второто полувреме дадоха резултат и отборът логично стигна до изразителния успех. В 46-ата минута Веселин Пенев направи много добър пробив, след което нахлу в наказателното поле на Любимец и подаде към Рангел Абушев, който отблизо вкара за 1:0. В 50-ата минута Атанас Чипилов стреля опасно, но Дебърлиев успя да боксира топката от гол линията. Две минути по-късно Абушев нахлу в наказателното поле на Любимец, след което пусна топката успоредно на гол линията към Горанов, който от 6-7 метра стреля, но Дебърлиев с голяма доза късмет успя да спаси.

В 54-ата минута след бърза контраатака Петър Костадинов пусна към Рангел Абушев, който на празна врата реализира за 2:0. Берое вкара трети гол в 71-ата минута, когато Абушев отклони топката с глава към Златинов, който изскочи зад отбраната на Любимец и вкара за 3:0. Иван Горанов центрира от корнер в наказателното поле на Любимец в 78-ата минута и Джаферович засече топката с глава за 4:0. Владислав Златинов отправи много хубав удар в 79-ата минута, но топката срещна напречната греда. Нападателят обаче получи остри болки в коляното и беше заменен принудително в 80-ата минута от Иво Гюров. Крайното 5:0 за Берое оформи Абушев в 81-ата минута.

В неделя сутринта беройци заминават за втория си лагер в сръбския курорт Златибор, където ще останат до 28 юли и ще изиграят четири контроли - срещу сръбските Спартак Златибор Вода (Суботица), Слобода Пойнт Севойно (Ужице), Борац (Чачак) и кипърския Арис (Лимасол).

Берое – Любимец 5:0
1:0 Рангел Абушев (46), 2:0 Рангел Абушев (54), 3:0 Владислав Златинов (71), 4:0 Ваня Джаферович (79), 5:0 Рангел Абушев (81)

Берое:
33.Теодор Скорчев (46 - 1.Мартин Теменлиев), 2.Здравко Илиев (46 - 27.Владислав Ямуков), 25.Мирослав Енчев (46 - 5.Ваня Джаферович), 24.Станислав Бачев (46 - 3.Владимир Зафиров), 28.Веселин Пенев (73 - 25.Мирослав Енчев), 15. Виктор Софрониев (46 - 18.Петър Костадинов), 17.Мартин Райнов (46 - 16.Стефан Велев), 11.Атанас Чипилов (58 - 23.Кристиан Кръстев), 29.Иво Гюров (46 – 9.Рангел Абушев), 21.Светослав Петров (46 - 8.Иван Горанов), 14.Евгени Йорданов (46 - 19.Владислав Златинов (80 - 29.Иво Гюров)