Нападателят Мирослав Манолов се върна в игра след близо двегодишно отсъствие заради много контузии и операции. Таранът игра при победата на Черно море с 1:0 над Банско в турнир, който се провежда в Банско. Миро влезе на терена в 72-ата минута, а до края на двубоя получи и жълт картон. Бившият голмайстор на Металик (Сопот), ЦСКА и Конелиано обра овациите на фенове и треньори за връщането си на терена. За последно Манолов игра на 6 декември 2009 година срещу Монтана. След това нападателят претърпя три операции на коляното. Единственото попадение реализира Димитър Петков в 22-ата минута. Треньорът Стефан Генов даде почивка на контузените Самуел Камазола и Симеон Симеонов, както и на вратаря Илко Пиргов.

“Горещото време попречи да покажем истинския си потенциал. Състава, които игра през първото полувреме, беше по свеж, тъй като има по-малко игрови минути. Доволен съм от завръщането на Миро Манолов, мисля че ще може да ни помогне да разрешим проблемите в атака”, заяви Стефан Генов след двубоя./БЛИЦ