“Ботев” (Враца) победи Чавдар (Бяла Слатина) с 4:1. Това беше първа контрола на тима у дома, след като се върна в “А” група. Повече от 500 зрители видяха добри изпълнения и изпуснати нерви през първото полувреме, в което домакините дръпнаха с класическа преднина. Капитанът Ванков напусна с аркада, а мястото му зае дошлият от Видима Траян Траянов. Интересното беше от 30-ата до 45-ата минута, когато домакините вкараха три бързи гола. Разписаха са Коконов, Бранимир Костадинов и бразилецът Ненем.

След почивката треньорите направиха много смени. Домакините играха с друг състав и срещата изглеждаше по-равностойна. Двата състава си размениха по един гол, като за врачани се разписа Атанас Димитров - Малкия Джайч./БЛИЦ